Ana Sayfa Oyun Haberleri PlayStation CEO’su Jim Ryan: Microsoft Call of Duty’yi Alırsa İşlerimizi Asla Toparlayamayız

PlayStation CEO’su Jim Ryan: Microsoft Call of Duty’yi Alırsa İşlerimizi Asla Toparlayamayız

0
PlayStation CEO’su Jim Ryan: Microsoft Call of Duty’yi Alırsa İşlerimizi Asla Toparlayamayız
Jim Ryan

Sony Interactive Entertainment’ın başkanı ve PlayStation’ın CEO’su Jim Ryan, Microsoft’un Activision Blizzard satın alımı hakkında konuştu. Birleşik Krallık’taki Rekabet ve Piyasalar Otoritesi’ne (CMA) verdiği yanıtta şirketin Call of Duty serisini PlayStation’dan kaldırması durumunda kendilerinin işlerini bir daha asla yoluna koyamayacağını söyledi.

Jim Ryan’a göre Microsoft Call of Duty oyunlarını PlayStation’dan kaldırırsa işleri bir daha asla toparlanamazmış

Microsoft’un Activision Blizzard satın alımının gerçekleşme ihtimali güçlenmeye devam ederken Sony tarafından hala karşıt açıklamalar gelmeye devam ediyor. PlayStation CEO’su Jim Ryan, Birleşik Krallık’ta Rekabet ve Piyasalar Otoritesi’ne Microsoft’un Call of Duty serisini alması durumunda PlayStation’da işlerin asla toparlanamayacağını söyledi. Aynı zamanda Microsoft’un, PlayStation için bozuk Call of Duty oyunları yayınlaması ihtimalinin de yeniden altını çizdi. Xbox tarafı ne kadar yeni Call of Duty oyunlarının en iyi sürümlerinin bütün platformlarda çıkacağını söylese de, Sony elindeki bu kozu defalarca kez kullanmaktan vazgeçmiyor.

Jim Ryan
PlayStation CEO'su Jim Ryan: Microsoft Call of Duty'yi Alırsa İşlerimizi Asla Toparlayamayız

Jim Ryan’a göre PlayStation için bozuk olarak çıkacak bir Call of Duty oyunu, şirketin itibarını geri dönüşü olmayacak şekilde zedeleyebilirmiş. Sony’ye göre CMA bu açıklamayı görmezden gelmiş ve PlayStation’daki bozuk bir Call of Duty oyunun oyuncuların Xbox’a geçmesine sebep olmayacağını varsayıyor.

Sony CMA’nın satın alım üzerindeki geçici bulgularının “şaşırtıcı, eşsiz ve mantıksız” olduğunu düşünüyor. Nihai karar ise 26 Nisan 2023’te açıklanacak. CMA’nın şu anki yaklaşımlarını göz önünde bulundurduğumuzda, satın alımın gerçekleşme ihtimalinin güçlendiğini de söyleyebiliriz. Şu anda net bir karar verilmiş değil ve uzun zamandır olduğu gibi geçici bulgular üzerinden tartışmalar devam ediyor.

Kabak tadı vermeye başlayan Activision Blizzard satın alımının nasıl sonuçlanacağını bizler de çok merak ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz