Japanese Rural Life Mobil Cihazlara Geliyor: Telefonda Yaşam Simülasyonu Oynamak İsteyenlere Duyurulur!

Paylaş

Mobil cihazlar için çıkacak olan Japanese Rural Life, bağımsız bir geliştirici tarafından iOS ve Android için geliştiriliyor. Sanat tasarımıyla Stardew Valley’i, oynanışı ve yapısıyla Animal Crossing’i anımsatan oyun her iki oyunun da keyifli yönlerini içerisinde barındırmayı hedefliyor gibi görünüyor. Temel olarak kırsal kesimde yaşayan bir Japon’un gündelik hayatını sunacak yapım içerisinde RPG elementleri de içerecek.

Japanese Rural Life güzel detaylar içeriyor ve ilginizi çekebilir

Oyun ilk etapta iOS ve Android platformlarına çıkacak olsa da geliştirici eğer bir yayıncı bulabilirse oyunu PC ve Nintendo Switch için de piyasaya sürmeyi düşünüyor. Yaşam simülasyonu türünde çıkacak yapımda günlük hayatta yaptığımız çoğu şeyi yapabileceğimiz söyleniyor. Balıkçılık, çiftçilik gibi Stardew Valley’de de çok sevilen aktiviteler bu mobil oyunda da yer alacak. Ayrıca geliştirici ucundan kıyısından evcil hayvan besleme mekaniklerinin de oyuna eklenebileceği bilgisini verdi.

Japanese Rural Life
Japanese Rural Life, Görsel Kredisi: My Potato Games

Oyun çok küçük bir hikaye sunacak ve genel olarak oyuncunun istediğini yapmasına olanak sağlayacak. Geliştirici de katıldığı bir röportajda “oyuncuların Japon kırsal yaşamının tadını çıkartmasını istiyorum” ifadelerine yer vermişti. Hikaye oyunun ana odağı olmayacak.

Yine röportajın devamında hangi oyunlardan esinlendiği sorulduğunda oyuncuların beklentilerini sadece o oyunla bağdaştırmak istemediği için kesin bir yanıt vermedi. Ancak Animal Crossing’i çok sevdiğini belirtti.

Oyun çok oyunculu olmayacak, arkadaşlarla birlikte oynanamayacak

Japanese Rural Life sadece tek oyunculu bir deneyim sunacak. Bu yüzden arkadaşlarla oynamalık bir oyun arıyorsanız bu oyunun size uygun olmadığını belirtelim. Tabi tek başınıza telefonunuzda keyifli vakit geçirmek istediğiniz zamanlarda girip oynayabileceğiniz bir yapım olarak görebilirsiniz.

Çok oyunculu olmamasının sebebi de sunucu bakım ve masraflarının geliştiricinin bütçesini aşması olarak karşımıza çıkıyor. Bağımsız yapımcılar genelde emekleri ve kısıtlı bütçeleriyle oyun yaptıklarından bu tür maliyetli işlere girilmemesini de normal karşılıyoruz.

Tabi oyun hakkında henüz çok fazla detay bilinmediğinden, bildiklerimiz bunlardan ibaret. Oyunun resmi bir çıkış tarihi yok ancak güncellemeler için geliştiriciyi Twitter hesabından takip edebilirsiniz.

Eğer yaşam simülasyonlarıyla aranız iyiyse, tek bir Türk geliştirici tarafından yıllardır geliştirilen muhteşem To Pixelia’ya da bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: