Immortals Fenyx Rising’in Devam Oyunu Ansızın İptal Edildi

Paylaş

Ubisoft’un Mitolojik açık dünya-rol yapma oyunu olan Immortals Fenyx Rising’in devam oyunu geçtiğimiz saatlerde iptal edildi. “En azından haberini geçtiğimiz saatlerde öğrenme şansına eriştik diyelim.”

Immortals Fenyx Rising’in devam oyununa ihtiyacı var mıydı?

Ubisoft’un PC tarafında Zelda özlemi çeken oyuncular için piyasaya sürdüğünü düşündüğümüz Immortals Fenyx Rising, kimi kesim tarafından çok beğenilmiş olsa bile kimileri oyunu pek fazla beğenmediğini dile getirmişti. The Legend of Zelda: Breath of the Wild’dan esinlendiği tasarım ve mekanik düzeneğin çok tartışıldığı yapımın artık bir devam oyununu göremeyeceğiz gibi duruyor.

2022 yılının başlarında Immortals Fenyx Rising’in bir devam projesinin geliştirildiği iddia edilmişti. Ancak geçtiğimiz saatlerde VGC kaynaklı habere göre iddia edilen bu devam oyunu tamamen rafa kaldırılmış durumda. Yayımlanan Ubisoft raporlarına göre oyunun devamı hiç gelmeyebilir gibi görünüyor.

Immortals Fenyx Rising'in Devam Oyunu Ansızın İptal Edildi
Immortals Fenyx Rising’in devam oyununa ihtiyacı var mıydı? Kaynak

Geliştirme sürecinin iptal edildiği söylense bile Ubisoft’un ileriki senelerde ne yapacağı hiç belli olmaz. Şu anki dönem içerisinde bizlere sundukları 3 heyecan yaratan oyun bulunuyor. Bunlardan ilki, seriyi köklerine döndürecek olan Assassin’s Creed Mirage oluyor. Diğerleri ise Avatar: Frontiers of Pandora ve Star Wars Outlaws gibi açık dünyanın dibine vurulacak yapımlardan ibaret.

Immortals Fenyx Rising sistem gereksinimleri

Eleştirilerin çoğu, oyunun sürekli kendini tekrar etmesi ve Zelda serisine benzemek için bin bir türlü yola başvurmasını temel alıyor diyebiliriz. Olmuşla ölmüşe çare yok derler, zaten indirimsiz fiyatı da 699,00 TL civarlarında geziyor. Neyse, Immortals Fenyx Rising sistem gereksinimlerini şöyle aşağıya bırakalım;

MİNİMUM:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit versiyonlar)
İşlemci: AMD FX 6300 3.5 Ghz veya Intel Core i5-2400 3.1 Ghz.
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD R9 280x (3 GB) or NVIDIA GeForce GTX 660 (2 GB)
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 33 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit versiyonlar)
İşlemci: AMD FX 8350 4.0 Ghz veya Intel Core i7-3770 3.4 Ghz
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD R9 290 (4 GB) veya NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB)
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 33 GB kullanılabilir alan

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: