Hogwarts Legacy Sızıntısı Ortalığı Karıştırdı: Oyunun Uzunluğu Belli Oldu!

Paylaş

Çıkışına sayılı günler kala Hogwarts Legacy her anlamda adından söz ettirmeyi başarıyor. İstek listesine en çok eklenen oyun unvanından sonra ön sipariş sayısıyla da birçok oyunu geride bırakan yapım için bu sefer farklı bir durum söz konusu. Oyuna özel olarak üretilen bir sanat kitabı sayesinde hikayenin süresi ve bazı görevlerin detayları gün yüzüne çıkmış durumda.

Twitter’da gündem oldu!

Hogwarts Legacy resmi sanat kitabına ulaşan Bigby isimli kullanıcı, sayfaların içerisinde yer alan bazı detayları takipçileri ile paylaştı. Büyük ilgi gören bu Tweet sonrasında oyunun gün yüzüne çıkmamış detayları da belli oldu. Açık dünyasının detaylarını gösteren bir harita, karakter envanter menüsü ve bazı karakterlerin biyografisi bu görseller içerisinde yer alıyor. Ayrıca oyunun hikaye ve yan görevlerinin süresinin ne kadar olacağını gösteren bir takım bilgiler de mevcut.

Bu durum elbette oyuncuları ikiye bölmüş durumda. Spoiler yemek istemeyen oyuncuların sayısı, merak edenlerin sayısından daha fazla gözüküyor. Karakter envanter menüsü sayfasında klasik can, saldırı ve defansif puanlar gözüküyor. Ayrıca karakterin üzerine giydiği kıyafetler ve kullandığı asa gibi detayların da yer aldığını söyleyelim. Oyunun ana hikayesi normal bir oynama süresiyle 35 saat, %100’lemek istediğiniz zaman ise 75 saat sürecek.

İlginizi Çekebilir: Heyecanla Beklenen Hogwarts Legacy İçin Ses Kadrosu Açıklandı

Tüm bu sızıntıların yaptırımı ne olacak bilemiyoruz ancak konu Reddit’e kadar uzanmış durumda. 17 Ocak tarihli bir gönderinin altında Hogwarts Legacy için tasarlanan resmi sanat kitabının bazı sayfaları bulunuyor. Oyundaki karakterlerin biyografisi de dahil olmak üzere tam 12 sayfa gönderide yer alıyor. Sızdırılan sayfaların tamamını buraya tıklayarak görebilirsiniz. Spoiler içerdiğini söylemekte fayda var elbette. Peki çok beklenen Hogwarts Legacy ne zaman çıkış yapacak?

Hogwarts Legacy ne zaman çıkış yapacak?

Son günlerin popüler ismi Hogwarts Legacy 10 Şubat 2023‘te PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsolları için çıkacak. Eski nesil konsollardan olan PlayStation 4 ve Xbox One gibi cihazlara ise 4 Nisan 2023’te çıkacak. Ayrıca oyunun Nintendo Switch sürümünün de 25 Temmuz 2023 tarihinde oynanabilir olacağını belirtelim. Tüm bu olaylardan sonra büyük sükse yaratan oyun için heyecan üst düzeye çıkmış durumda.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: