Hideo Kojima İmzalı Yeni Korku Oyunu OD Duyuruldu

Paylaş

Ünlü oyun yapımcısı Hideo Kojima, The Game Awards 2023 gecesine yeni korku oyunu OD tanıtımıyla beraber katıldı. Death Stranding lansmanıyla birlikte DS2 üzerine yoğunlaştığını bildiğimiz Kojima, sürpriz şekilde elindeki yeni IP’yi tanıtarak oyuncuların büyük bir çoğunluğunu şaşırttı.

Xbox Game Studios ve Hideo Kojima işbirliğiyle geliştirilen OD görücüye çıktı

Death Stranding’in devamı niteliğindeki DS2 fragmanıyla birlikte sahneye çıkması beklenen Hideo Kojima, Xbox Game Studios işbirliğiyle geliştirdiği yapım eşliğinde etkinliğin dikkat çeken isimlerinden biri haline geldi. Sophia Lillis, Hunter Schafer ve Udo Kier gibi yıldız isimlerin yer aldığı oyun hakkında bildiklerimiz ise oldukça kısıtlı.

OD
OD

Ünlü yönetmen ve oyuncu Jordan Peele’in de sahnede olduğu duyuru sırasında Kojima, Japonca olarak oyun hakkında kısa ve gizemli bir açıklama yaptı. OD’nin yeni bir oyun, film ve medya biçimi olacağını söyleyen yönetmen, oyunun geliştirilmesinde Metahuman ve Unreal Engine oyun motorundan destek alıyor.

Yapımda yer alan oyuncuların gösterildiği ve Metahuman aracılığıyla OD hallerine yer verilen fragmanın yanı sıra oyunun çıkış tarihi, konusu ve oynanışı hakkında henüz herhangi bir bilgi mevcut değil.

Uzun zamandır Xbox ile Kojima Productions arasında yapılan iş birliğinden haberdar olsak dahi yeni oyun tam anlamıyla sır perdesi ardında saklanıyordu. Geçtiğimiz dakikalarda yapılan tanıtımla birlikte teknolojiyi bolca kullanacak bir oyunla karşı karşıya kalacağımız apaçık ortada. Siz neler düşünüyorsunuz?

Ayrıca gecenin bir diğer yıldızı olan God Of War: Ragnarök: Valhalla DLC’sinin duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yiğit Bora Eyüboğlu
Yiğit Bora Eyüboğlu
Kıyamet sonrası evren hastası, oyun bağımlısı, bilim kurgu tiryakisi ve makine mühendisliği öğrencisi. Onu genellikle Death Stranding, The Last of Us ve pek çok sıra tabanlı strateji oyununu överken görebilirsiniz.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: