Sony, Helldivers 2’nin Dudak Uçuklatan Satış Rakamını Açıkladı

Sony bundan sonra oyunları PC'ye de eş zamanlı çıkarır mı ne dersiniz?

Paylaş

8 Şubat tarihinde PlayStation 5 ve PC platformlarına çıkan Helldivers II satış rakamı açıklandı. Helldivers II’nin yayıncısı Sony Interactive Entertainment ve geliştirici stüdyosu Arrowhead Game Studios durumdan memnun gözüküyor.

Helldivers 2 satış rakamı ne?

Sony Interactive Entertainment kısaca Sony, tarihinde bir ilki gerçekleştirerek bir PlayStation oyununu PlayStation ve PC’ye aynı anda çıkarma kararı almıştı. 8 Şubat 2024 tarihinde PC ve PlayStation 5’e çıkan oyun her iki platformda da oyunculardan tam puan almayı başarmıştı. Aslında her şey Helldivers II’yi PC’de oynayan oyunculara PSN zorunluluğu getirene ve oyunun PC sürümünü PSN olmayan ülkelerden kaldırana kadar iyi gidiyordu. Bugün Sony tarafından Helldivers II ile ilgili bir başarı haberi daha geldi. Sony, oyunun çıkış tarihi olan 8 Şubat’tan, 5 Mayıs’a kadar Helldivers II’nin 12 Milyon sattığını açıkladı.

Sony, Helldivers 2'nin satış rakamını açıkladı.
Sony, Helldivers 2’nin satış rakamını açıkladı.

Bu Helldivers 2 satış rakamı da, iki sene önce sadece PlayStation platformuna çıkan God of War: Ragnarök‘ü de geride bıraktığı anlamına geliyor. Helldivers II’nin bu başarısı, gelecekte PlayStation özel oyunlarının PlayStation konsollarıyla birlikte PC platformuna da çıkabileceğini gösteriyor olabilir.

Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: