Ghost of Tsushima PSN Gerekliliği Yüzünden 100’den Fazla Ülkede Satıştan Kaldırıldı

Sony, PSN dayatmasını Helldivers 2'den sonra Ghost of Tsushima'ya da yapıyor. Ghost Of Tsushima PSN olmayan ülkelerde satıştan kaldırıldı.

Paylaş

Sony bundan tam iki ay önce Ghost of Tsushima’nın PC sürümünü alelacele duyurup, Steam ve Epic Games Store üzerinden ön siparişe açmıştı. Oyunun çıkışına günler kala Sony’den bazı PC oyuncularını üzecek haber geldi. Sony, Helldivers 2’deki dayatmasını bu sefer de Ghost of Tsushima için yapacak. Ghost of Tsushima PSN gerekliliği yüzünden 100’den fazla ülkede satın alınamayacak.

Sony kendiyle mi çelişiyor? “Ghost of Tsushima PSN gerektirmeyecek” denmişti

Sony’nin 1. parti stüdyosu konumunda bulunan ve Ghost of Tsushima’nın baş geliştiricisi olan Sucker Punch, Helldivers 2 olaylarından sonra Steam üzerinden yaptığı açıklamada oyunun tek oyunculu modunda PSN zorunluluğunun bulunmayacağını paylaşmıştı. Buraya kadar bir sorun yok ama Sony, Ghost of Tsushima’yı PSN bulunmayan 100’den fazla ülkeden satıştan kaldırdı. Sony’nin açıklamalarına ithafen oyuncular da PSN bulunmayan ülkelerde de oyuna erişebileceklerini düşünüp oyunu satın aldılar. Şu anda başta Steam olmak üzere Ghost of Tsushima iade yağmuruna tutuluyor.

Ghost of Tsushima PSN
Ghost of Tsushima PSN Gerekliliği Yüzünden 100'den Fazla Ülkede Satıştan Kaldırıldı

Sony’nin Ghost of Tsushima PSN dayatması olayı, Helldivers 2’de Steam hesabıyla PSN hesabını bağlamayan oyuncuların oyundan uzaklaştırılacağı yönünde açıklamalar yapılmasıyla başlamıştı. Bu olayın ardından Sony, Helldivers 2’yi PSN olmayan 100’den fazla ülkeden satıştan kaldırmıştı. Evvelsi güne kadar satışta olan Ghost of Tsushima da dün gece itibarıyla Steam ve Epic Games Store olmak üzere 100’den fazla ülkeden satıştan kaldırıldı. Bu olay yüzünden muhtemelen Mısır, Vietnam, Tunus veya Monako gibi PSN bulunmayan ülkelerdeki oyuncuların oyunu korsan olarak elde etmeye yöneleceği tahmin ediliyor çünkü oyunun orijinal sürümüne herhangi bir şekilde erişebilecekleri bir yöntem bulunmuyor.

Şu ana kadar ne Sony’den ne de Sucker Punch’dan resmi bir açıklama gelmiş değil. Helldivers 2 ve Ghost of Tsushima her ne kadar fazlasıyla başarılı oyunlar olsalar da PSN zorunluluğundan dolayı oyuncuları epey sinirlendirmiş görünüyorlar. Oyuncular tepkilerini göstermek için başta Helldivers 2 olmak üzere PC’de oynanabilir durumda olan PlayStation oyunlarına düşük puan vererek protesto ediyorlar. Umarız Sony PSN olmayan ülkelerden oyunu satıştan kaldırmak yerine, oyunun PSN gereken kısmını sınırlandırarak oyuncular adına bir çare bulur.

Peki siz Ghost of Tsushima PSN zorunluluğu hakkında ne düşünüyorsunuz? PSN erişimi bulunmayan ülkelerin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:DSO Gaming
Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: