KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Helldivers 2 Sadece 24 Saat İçerisinde Steam’de En Çok Oynanan PlayStation Oyunu Oldu

Paylaş

Henüz dün çıkan ve seriyi devam ettiren Helldivers 2, sadece 24 saat içerisinde Steam’deki diğer tüm PlayStation oyunlarını geçerek zirveye oturdu. Buna God of War ve Marvel’s Spider-Man’de dahil.

Helldivers 2’den güzel bir başarı örneği

PlayStation oyunlarının artık yavaş yavaş PC tarafına gelmesiyle birlikte God of War, The Last of Us ve Marvel’s Spider-Man gibi oyunları da bilgisayarlarımızda oynayabilmeye başladık. Şirketin PC tarafındaki temsilcisi PlayStation PC LLC ve SteamDB kaynaklarına bakacak olursak bugüne kadar Steam üzerinde çıkan tüm PlayStation oyunlarının artık yeni bir efendisi var gibi görünüyor. Helldivers 2, bu kategoride tüm zamanların en çok anlık oyuncusuna sahip olan yapımı olmayı başardı ve diğer oyunları gerisinde bıraktı.

Bu rekor daha önce God of War’a aitti. Onun anlık oyuncu sayısı 73.529‘u görmüştü ve bu kırılması zor bir sayı olarak görülüyordu. Ancak dün çıkan Helldivers 2, God of War’ı tahtından ederek Steam üzerinde anlık 81.840 eşzamanlı oyuncuya ulaşmayı başardı. Bu da onu Steam üzerindeki PlayStation oyunlarının birincisi yapmaya yetiyor.

Helldivers 2 Sadece 24 Saat İçerisinde Steam'de En Çok Oynanan PlayStation Oyunu Oldu
Helldivers 2 Sadece 24 Saat İçerisinde Steam’de En Çok Oynanan PlayStation Oyunu Oldu

Ancak Steam özelinde “karışık” incelemelere sahip

Oyun her ne kadar rekor kırmış ve muazzam bir eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşmış olsa bile Steam üzerinde “karışık” inceleme etiketine sahip. Oyuncular genel anlamda optimizasyon sorunlarından şikayetçi ve sürekli oyun çökmesi nedeniyle şimdilik güncelleme bekleyeceklerini belirtiyor. Öte yandan bazı kullanıcılar ise oyun içi ödemelerden şikayetçi ve anti-hile yazılımının getirdiği bazı sorunlardan dolayı da oldukça muzdaripler.

Yine de Helldivers 2 Steam üzerinde büyük bir lansman gerçekleştirdi ve geliştirici Arrowhead Game Studios bu sorunların kolaylıkla üstesinden gelecektir. Önümüzdeki dönemlerde yapılacak oyun içi hata düzeltmeleri ve güncellemeleriyle birlikte daha oynanabilir bir ortam sağlanması bekleniyor. Yapımın Steam sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: