KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Helldivers 2’nin Oyuncu Sayısı, Diğer Tüm PlayStation Oyunlarının Toplamını Geçti!

Fırtına gibi geldi resmen!

Paylaş

Helldivers 2 oyuncu sayısı çıktığı günden bu yana tırmanmaya devam ediyor ve duracak gibi de görünmüyor. PlayStation’un son yıllarda oyunlarını PC platformuna getirmesinin meyvelerinden birisi olan yapım, hem PS5 hem de PC için aynı anda çıktı. Yayınlandığı 8 Şubat tarihinden itibaren listelerin zirvesinden inmiyor. Öyle ki oyunun başarısı, Sony’nin PC’ye getirdiği diğer oyunların maksimum eş zamanlı oyuncu sayılarının toplamını geçmeyi başardı. Gelin detaylara birlikte göz atalım.

Helldivers 2 oyuncu sayısı rekor üstüne rekor tazeliyor!

SteamDB’ye göre Helldivers 2 oyuncu sayısı dün akşam 386.612 olarak yeni rekor seviyesine yükseldi. Son haftanın en çok satan ve oynanan oyunları arasında bulunan yapım, PlayStation’un PC stratejisinin başarılı bir meyvesi oldu da diyebiliriz. Steam’e getirilen diğer tüm PlayStation oyunlarının maksimum eş zamanlı oyuncu sayısı toplandığında 300.306 ediyor.

Helldivers 2 oyuncu sayısı
Helldivers 2 oyuncu sayısı

Hatta oyun, geçirdiği başarılı çıkış süreci nedeniyle şu sıralar bazı teknik aksaklıklar da yaşıyor. Oyuna gösterilen yoğun ilgi nedeni ile sunucu kapasiteleri sürekli yükselse de gelen oyuncuları karşılamaya yetmiyor. Geliştirici ekip kapasiteleri sürekli artırmaya devam ediyor ve muhtemelen bir süre daha bunu yapması gerekecek. Öte yandan, hali hazırda bir takım teknik problem yaşayan oyuncuların olduğu da bildiriliyor.

Bazı oyuncular bir görevi başarıyla tamamladıklarında ödüllerinin onlara düzgün şekilde verilmediğini rapor ediyor. Konunun farkında olan geliştirici ekip, oyunun resmî X hesabından paylaştığı açıklama ile üzerinde çalıştıklarını ve bu durumun etkisini azaltmaya gayret ettiklerini belirtti.

Arrowhead Game Studios tarafından geliştirilen ve PlayStation PC LLC tarafından yayınlanan yapım, an itibarıyla Steam’de 39,99$ fiyat etiketiyle satılıyor. Bugünün kur farkı ile hesapladığımızda Türk Lirası karşılığı ise 1.232₺ olarak karşımıza çıkıyor. Steam üzerinden dolar kuru ile yapılan alışverişlerdeki banka işlem ücreti gibi farklar hesaplandığında, ortalama 1.250₺ gibi bir fiyatı olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun PlayStation 5 sürümü ise hali hazırda PS Store’da 999,00₺ fiyatıyla satılıyor.

Peki sizler yükselen Helldivers 2 oyuncu sayısı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle ve değerli okurlarımız ile hemen aşağıdaki yorumlar bölümü aracılığıyla paylaşabilirsiniz!

Kaynak:SteamDB
Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: