Eski GTA 5 Geliştiricisinden Çarpıcı İddia: Hikâye DLC’si, GTA Online’ın Çok Kazandırması Sebebiyle İptal Edilmiş

Paylaş

Rockstar Games tarafından geliştirilen Grand Theft Auto V için aslında bir hikâye DLC’sinin düşünüldüğü fakat sonradan iptal edildiği iddia ediliyor. Bir veri madencisinin daha önce ortaya çıkardığı bilgilere dayanarak bu söz konusu DLC’nin, oyunda iptal edilen üçüncü ek paket olduğu bilgisi de paylaşıldı. Eski GTA geliştiricilerinden birisi ise yeni bir iddia ile bu iptalleri doğruladı. Sebebi ise “GTA Online’ın çok büyük bir sağılacak inek olmasıymış.

GTA Online “sağılacak inek” olduğu için bir GTA 5 hikâye DLC’si daha iptal edilmiş

Toplamda 6 yıl Rockstar Games bünyesinde kıdemli sinematograf ve kamera artisti olarak çalışmış Joseph Rubino, katıldığı bir YouTube programında iptal edilen DLC’den bahsetti. “Agent Trevor” adı altında geliştirilen DLC, “Zombie Apocalypse” ve “Alien Invasion” ek paketlerinden sonra iptal edilen üçüncü genişleme paketi olmuş.

GTA 5 Trevor

Rubino, “Benim işim sayılırdı. Ana editörlerden biriydim, kamera sanatçısıydım ve sahnedeki ikinci birim işlerin çoğunu yapıyordum. Sonra ekiplerimizi ikiye böldük, ben GTA Online’da ve Steven Ogg’un (Trevor’un aktörü) çok önemli bir parçası olduğu bu DLC’de kaldım. Sonra ekibin bir kısmı çakıştı ve erkenden Red Dead Redemption 2’ye gitti” dedi.

Joseph Rubino, aynı zamanda GTA Online hakkında “çıktığında büyük bir sağılacak inekti” ifadesini de kullandı. “İnsanlar onu o kadar çok seviyordu ki bağımsız bir DLC’nin onu geride bırakacağını iddia etmek zordu. Sanırım şimdi geriye dönüp baktığımda muhtemelen ikisini birden yapabileceğimizi söyleyebilirim, ancak bu onların verdiği bir iş kararıydı.”

Eski Rockstar geliştiricisi ek olarak DLC’nin iptal edildiğinde neredeyse yarısının tamamlandığını söyledi ancak şunları da ekledi:

“O şeylerin çoğu sanırım GTA Online’ın sonraki versiyonlarında yer aldı. Yani boşa gitmediler. Gerçekten çok iyiydi.”

Mevzubahis DLC konusunda Nisan ayında oyundaki Trevor’un aktörü Steven Ogg da benzer açıklamalardan bahsetmişti. Trevor’un gizli bir görevde olduğu, James Bond temasını çağrıştıran bir hikâyenin bahsi geçmişti. Ancak sonra DLC’nin ortadan kaybolduğunu ve devamının gelmediğini açıkladı.

GTA Online, Rockstar Games için neredeyse ana oyun kadar kazançlı oldu demek zor fakat ciddi bir gelir kapısı olduğu aşikar. Zira GTA 5, tüm zamanların en çok satan oyunları arasında ve serinin devam oyunu GTA 6 için de heyecan fazlasıyla büyük.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: