Green Hell Fiyatı, Sistem Gereksinimleri ve Tüm Detaylar

Son zamanlarda fiyatı düşen ilk ve tek oyun olan Green Hell sistem gereksinimleri ve temel oynanış dinamikleri gibi bütün detaylarıyla merak konusu haline geldi. Türk oyuncusunun bugünlerde akın ettiği hayatta kalma oyununda sizi neler bekliyor? Düşük sistemli bilgisayarlarda bu oyun nasıl çalışıyor? Gelin hep birlikte bakalım!

Green Hell sistem gereksinimleri

Oyun ilk kez 2019’da piyasaya sürüldüğünden günümüz oyunları gibi aman aman bir sistem gereksinimi yok. Green Hell, Türkiye’de bugün ortalama bir oyun bilgisayarı olan herkesin deneyimleyebileceği türden bir yapım. Erken erişimdeki optimizasyon sorunlarını da üzerinden attığı için an itibarıyla oynanabilir bir sürümde olduğunu da belirtelim. İşte Green Hell sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi:

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Çift Çekirdekli 3.2GHz hızında herhangi bir işlemci
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 ya da AMD Radeon RX 460
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 8 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Çift Çekirdekli 3.2GHz hızında herhangi bir işlemci
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 970 ya da AMD Radeon RX 580
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 8 GB
Green Hell fiyatı düştü
Green Hell ekran görüntüsü

Green Hell kaç GB?

Green Hell sistem gereksinimlerinde de belirtildiği üzere 8 GB kullanılabilir depolama alanına ihtiyaç duyuyor. Nispeten küçük boyutlu ve 100mbps hızındaki bir internet ile birkaç dakikada inebilecek bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

Green Hell fiyatı ne alemde?

Oyunun Türkiye fiyatı bir dönem 235 TL bandına kadar yükselmişti ancak sonrasında düşerek ilk fiyatı olan 40TL’ye inmiş durumda. İndirimlerde ise 24 TL’ye kadar düşebilmekte.

Özellikle ülkemizde oyun fiyatlandırmalarının stabil olmadığı gibi değişim nedenleri de kesin olarak açıklamıyor. Bütün şirketler sessiz sedasız birçok platformda oyunlarının fiyatlarını güncelliyor ve herhangi bir açıklama yapma gereği duymuyorlar. Yine de bütün platformlardan önce Steam’de fiyatların yükseldiğini söyleyelim. Hatta biz de haberlerimizde başlık olarak sürekli “Steam zamları” ibaresini kullanıyoruz. Epic Games Store’da fiyatlar bu platformda olduğundan daha sonra güncelleniyor.

Peki bu nasıl bir hayatta kalma oyunu?

Oyuncular arasında The Forest’a benzerliğiyle betimlenen hayatta kalma oyunu, mukayese edildiği rakibine göre hayli detaylı bir oynanışa sahip. Amazon’un derinliklerinde hem düşman yerlilere hem de doğa ananın kendisine karşı mücadele ediyorsunuz.

Oyundaki detay seviyesini anlatmak için örnek verecek olursak, düşünmeden geçtiğiniz bir çalının içerisinden bacağınıza yapışan sülüğün akıl sağlığınızı kötü etkileyebileceğini söyleyebiliriz. Green Hell’de oyuncular birçok farklı parametreye ve daha somut olan düşman yerlilere karşı mücadele ediyorlar.

Green Hell sistem gereksinimleri
Oyundaki ayrıntı seviyesi oldukça yüksek.

Aynı zamanda Amazon Ormanları, normalde de olduğu gibi en acımasız şekilde karşımıza çıkıyor. Adım başı çeşitli doğal tehlikelerle karşılaşıyoruz. Haliyle bir süre sonra kendimizi gerçekten zehirli yaratıklarla dolu bir bölgede gezer gibi etrafı seçerek yürürken buluyoruz. Oyunun grafikleri ve atmosferi ise bambaşka bir olay. Rutubet kokusunu rahatlıkla alabileceğinizi söyleyelim.

Eğer hayatta kalma oyunlarıyla aranız iyiyse sizin için hazırladığımız listeye de göz gezdirmeyi unutmayın.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: