Grand Theft Auto 6’da Resmi Roleplay Sunucuları Olabilir: Rockstar’dan Şaşırtan Adım!

Paylaş

Grand Theft Auto 6 için şaşırtan ve kritik öneme sahip bir gelişme yaşandı. Yayıncı ve geliştirici kendisinden beklenilmeyen bir hareket yaparka oyunculara adeta ters köşe yaptı. Çatı şirketi Take-Two ve Rockstar Games, mod geliştiricileriyle olan kötü şöhretiyle biliniyor. Ancak bugün yaptıkları resmi bir duyuru ile FiveM ve RedM modlarının geliştiricisi CfxRe’yi resmi olarak Rockstar Games bünyesine aldıklarını paylaştılar. Bu durumun GTA 6’nın akıbeti konusunda doğrudan değişikliğe sebep olacağı düşünülüyor.

Grand Theft Auto 6 için kritik gelişme! Resmi roleplay sunucuları geliyor olabilir

Rockstar yaptığı duyuruda “En büyük roleplay ve içerik üreticisi topluluklarının arkasındaki takım olan Cfx.re’nin resmi olarak Rockstar Games’in bir parçası olduğunu duyurmaktan gurur duyuyoruz” açıklamasını yaptı. Bu beklenmedik hamlenin bu kadar uzun süre gecikmesi de planların aslında GTA 5 için değil, Grand Theft Auto 6 için yapıldığını düşündürüyor. Online tarafı sayesinde 10 yıldan uzun süredir ayakta kalmayı başaran GTA 5’te çalışan formül, sıradaki oyunda da devam edecek gibi görünüyor.

Roleplay tarafında resmi sunucuların bulunacak olması Rockstar’ın yeni GTA oyununda online tarafa vereceği ağırlığı da gözler önüne seriyor. Eğlendirme sektörünün en çok kazandıran oyunu olan Grand Theft Auto V’te çok sevilen bu özellik yeni oyunda resmi şekilde karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Konuyla ya da oyunun kendisiyle ilgili doğrudan bir duyuru olmasa da yıllardır Rockstar Games’in yeni oyunu hakkında birçok şey yazılıp çiziliyor. Aralarına bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Son zamanlarda ortaya çıkan haberlere göre aynı zamanda GTA 6’nın ne zaman çıkacağına dair bazı detaylar da netlik kazanmıştı. Take-Two’nun CEO’su Strauss Zelnick, üst üste iki defa oyun için önümüzdeki yılı işaret eden bazı açıklamalara imza atmıştı.

Grand Theft Auto 6
Grand Theft Auto 6

Bugün erken saatlerde şirket çalışanlarından gelen bilgiler doğrultusunda oyunun 10 yıldır geliştirilme aşamasında olduğu da söyleniyor. Dolayısıyla yakın zamanda kendisine dair somut şeyler görmeyi bekliyoruz. Grand Theft Auto 6 artık resmi duyuru ile birlikte halk efsanesi olmaktan çıktığında çok daha fazla detayı öğreneceğiz.

Şimdilik bildiklerimiz bu kadar, gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeyi ve görüşlerinizi hemen alt taraftaki yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: