Ghost of Tsushima Sistem Gereksinimleri ve PlayStation Arayüzü Hakkında Detaylar!

Geliyor işte, geliyor!

Paylaş

Ghost of Tsushima sistem gereksinimleri belli oldu ve oyunun PC’de sahip olacağı özellikler açıklandı. Oyunu 720p ayarlarda 30 FPS kare hızından, 4K çözünürlükte 60 FPS hızlarına kadar oynayabileceğiniz geniş bir donanım yelpazesi yayınlandı. Bununla birlikte, yeni PlayStation arayüzü sayesinde oyundaki kupaları kazanma ve arkadaş listesine erişme gibi seçenekler de mümkün olacak. Gelin Sucker Punch’ın sevilen oyununun PC sürümüyle beraber getirdiği teknik detayları yakından inceleyelim.

Ghost of Tsushima sistem gereksinimleri neler: Oynamak için nasıl bir PC gerekiyor?

Ghost of Tsushima sistem gereksinimleri, oyunu belirli standartlarda oynayabilmek için gereken donanımları temsil eder. Sucker Punch Studios’un sevilen PlayStation oyunu PC’ye geliyor ve elimizde detaylı bir donanım listesi mevcut. Genel hatlarıyla incelediğimizde günümüz oyunlarına bakarak nispeten daha az işlem gücü talep eden bir oyunun yolda olduğunu söylemek mümkün. Aşağıdaki tablodan Ghost of Tsushima sistem gereksinimlerini inceleyebilir ve nasıl bir PC gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ghost of Tsushima Sistem GereksinimleriMinimum
720P@30FPS
Önerilen
1080p@60FPS
Yüksek
1440P@60FPS
Çok Yüksek
4K@60FPS
Grafik AyarlarıÇok DüşükOrtaYüksekÇok Yüksek
İşlemciIntel Core i3-7100
AMD Ryzen 3 1200
Intel Core i5-8600
AMD Ryzen 5 3600
Intel Core i5-11400
AMD Ryzen 5 5600
Intel Core i5-11400
AMD Ryzen 5 5600
Ekran KartıNvidia GeForce GTX 960
AMD Radeon RX 5500 XT
Nvidia GeForce RTX 2060
AMD Radeon RX 5600 XT
Nvidia GeForce RTX 3070
AMD Radeon RX 6800
Nvidia GeForce RTX 4080
AMD Radeon RX 7900 XT
RAM8 GB16 GB16 GB16 GB
Depolama75 GB HDD75 GB SSD75 GB SSD75 GB SSD
İşletim SistemiWindows 10 64-bitWindows 10 64-bitWindows 10 64-bitWindows 10 64-bit
Ghost of Tsushima sistem gereksinimleri tablosu.

PC’de Ghost of Tsushima kaç GB yer istiyor?

Ghost of Tsushima’yı bilgisayarınıza yükleyebilmeniz için 75 GB boş depolama alanına ihtiyacınız olacak. Bu alanın oyuna sonradan gelebilecek güncellemelerle artabileceğini belirtelim. Bu nedenle her zaman tavsiye edilenin üzerinde boş alana sahip olmanız önerilir.

Ghost of Tsushima sistem gereksinimleri
Ghost of Tsushima Sistem Gereksinimleri ve PlayStation Arayüzü Hakkında Detaylar!

Ayrıca oyunu orta veya daha yüksek ayarlarda akıcı şekilde oynamak istiyorsanız, SSD kullanmanız gerektiğini de belirtelim. Ghost of Tsushima sistem gereksinimleri tablosunda da belirtildiği üzere sadece çok düşük ayarlarda HDD ile oynayabileceksiniz. Ancak yükleme ekranları, harita ve nesne yüklemeleri sırasında takılmalar, gecikmeler yaşamamak için yüksek hızlı bir depolama aygıtı kullanmanız öneriliyor.

Yeni PlayStation arayüzü ile PSN hesabınız için kupaları da toplayabilirsiniz

İlk kez Ghost of Tsushima PC sürümü ile birlikte kullanıma girecek yeni uygulama, oyun içerisinden erişilebiliyor. Bu arayüz sayesinde PSN hesabınızdaki kupa ilerlemeniz, arkadaş listeniz ve ayarlarınız gibi çeşitli verileri Windows işletim sistemli bilgisayarınızdan görüntüleyebileceksiniz. Aynı zamanda PC sürümünde kazandığınız kupalar, buraya da taşınacak.

Ghost of Tsushima kaç GB
Ghost of Tsushima Sistem Gereksinimleri ve PlayStation Arayüzü Hakkında Detaylar!

PlayStation tarafında böyle bir arayüz gördüğümüze göre, daha fazla özel oyunun PC platformuna gelmesini de bekleyebiliriz. Tüm oyuncular gibi bizim de gözümüz Bloodborne’un üzerinde ve gelecek müjdeli bir haberi iple çekiyoruz. Ancak o tarafta henüz net bir gelişmenin yaşanmadığını da belirtelim.

Ghost of Tsushima çıkış tarihi ve fiyatıyla iyice ete kemiğe bürünmüş durumda. Oyun 16 Mayıs’ta piyasaya sürülecek ve şu anda 59.99$’lık fiyatıyla ön sipariş edilebilir. Steam’de MENA fiyatlandırması yapılmamasına karşın, Türkiye için yerel fiyatlandırma uygulanan Epic Games Store’da da 1.499₺’lik fiyatıyla satışta. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: