Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Ghost of Tsushima PC’ye Geliyor: İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatı!

Paylaş

Ghost of Tsushima PC çıkış tarihi ve fiyatı nihayet belli oldu. Sucker Punch’ın sevilen PlayStation özel oyunu, yeni platformunda oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Director’s Cut sürümüyle piyasaya sürülecek yapım için hali hazırda Steam ve Epic Games Store üzerinde mağaza sayfaları açılmış durumda. Gelin oyunun PC sürümünün detaylarına ve elbette iki platformdaki fiyatlarına birlikte göz atalım.

Ghost of Tsushima PC çıkış tarihi belli oldu: Peki ne zaman çıkacak?

Ghost of Tsushima PC çıkış tarihi, satıldığı Steam ve Epic Games Store üzerinde 16 Mayıs 2024 olarak belirlenmiş durumda. Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen ve sevilen aksiyon macera oyunu, an itibarıyla ön siparişe de açıldı.

Ghost of Tsushima PC çıkış tarihi
Ghost of Tsushima PC'ye Geliyor: İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatı!

İlk kez 2020 yılında PlayStation 4 konsoluna özel olarak çıkan yapım, şimdi de PC platformuna geliyor. Sony’nin özel oyunlarını PC’ye getirmeye devam ettiği son birkaç yılda çok sevilen oyunların birer birer platforma geldiğini gördük. Şimdi ise geçmişte ödüller toplayan ve oyuncuların gözdelerinden birisi olan yapım, daha geniş kitlelere ulaşmak için Steam ve Epic Games Store mağazalarında PC’ye geliyor.

Ghost of Tsushima PC fiyatı ne alemde?

Hali hazırda iki platformda satışa sunulan Ghost of Tsushima PC fiyatı, nispeten tuzlu diyebiliriz. Türkiye için yerel fiyatlandırma desteğini kesen Steam’de dolar üzerinden satılan oyunu Epic Games Store üzerinden hala Türk Lirası fiyatlandırması ile alabilirsiniz. Sevilen PlayStation oyununun PC fiyatları şu şekilde:

  • Steam: 59,99 ABD doları (Bugünün kur farkıyla 1.899,25₺)
  • Epic Games Store: 1.499 Türk Lirası
Ghost of Tsushima PC fiyatı
Ghost of Tsushima PC'ye Geliyor: İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatı!

Steam’de PlayStation Network hesabını bağlayan oyuncular, oyun içerisinde “Okçu Ustası Giysisi” ve “Köpek Ehlileştirme Nazarlığı” eşyalarına erken erişim kazanabilecekler. Aynı zamanda ön sipariş ile satın alan oyuncular, Ghost of Tsushima PC sürümü çıktığında aşağıdaki oyun içi öğelere sahip olabilecekler.

  • Yeni Oyun+ Seyahat Yoldaşı at.
  • Yolcu Giysisi
  • Baku’nun dükkânından Kırık Zırh boyaları.

Ghost of Tsushima PC’de Türkçe olacak mı?

Evet, hali hazırda PlayStation sürümünün Türkçe dil desteğine sahip olduğunu bildiğimiz oyun için işler PC’de de değişmiyor. Ghost of Tsushima PC sürümü de tıpkı konsol sürümleri gibi Türkçe altyazı ve arayüz desteğiyle piyasaya sürülecek.

PC versiyonunda oyuncular neler bekliyor?

PC versiyonunda oyuncular, platformun teknik kısıtlamaları olmadan oyunu deneyimleme şansına erişecekler. Oyun Ultra Geniş (21:9), Süper Ultra Geniş (32:9) ve üçlü monitör desteğiyle (48:9) uçuk çözünürlük ölçeklerinde oynanabilecek. Bununla birlikte Nvidia DLSS 3, AMD FSR 3, Intel XeSS gibi çözünürlük ölçeklendirme teknolojileri de desteklenecek. Ek olarak Nvidia tarafında Reflex ve DLAA desteği de oyunda yer alacak.

Bununla birlikte DualSense özelliklerini PC’de kullanmak isteyen oyuncular, Ghost of Tsushima PC sürümünü oynarken de bunu yapabilecekler. Birinci parti bir PlayStation oyunu olduğunu düşündüğümüzde, bunun zaten beklentiler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda tamamen özelleştirilebilir klavye ve fare ile oynamak da mümkün olacak.

Ghost of Tsushima PC
Ghost of Tsushima PC

PC portu da diğer PlayStation oyunlarında da olduğu gibi Nixxess Software tarafından yapılıyor. Yakın zamanda piyasaya sürülecek Horizon Forbidden West’in de portu aynı firma tarafından yapılmıştı. Horizon’a dair detaylar için aşağıdaki teknik rehberimize de mutlaka göz atın.

Bu yıl oldukça sıklaştığını fark ettiğimiz “PlayStation özel oyunlarının PC göçü” tüm hızıyla devam ediyor. Tüm oyuncular gibi biz de sizlerle Bloodborne’un PC’ye duyurulduğu haberini paylaşmak için can atıyoruz. Gelişmelerden anında haberdar olmak için bildirimlerimizi açmayı ve bizi takip etmeyi unutmayın.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
7 Mart 2024 01:14

Teşekkürler bilgilendirme için, bu arada kinay reisten geldik, selamını da getirelim.

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: