KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Size Gerçekçi Bir Deneyimi İliklerinize Kadar Hissettirecek Simülasyon Oyunları

Gerçekten daha gerçek o oyunlar...

Paylaş

Bazı oyunlar vardır ki, size eğlenceden daha çok gerçekçiliği veya o anki eylemi daha iyi yansıtmak adına bulunurlar. Bu tarz gerçekçi simülasyon oyunları 40 yılda bir gelse bile, içlerinden bazıları yıllarca oynanmaya ve şanını yürütmeye devam ediyor. Peki bunlar hangi oyunlar? Gelin birlikte bakalım;

Gerçekçi bir deneyim sunan simülasyon oyunları

Bazen bir uçak, bazen bir araba sürmek, bazen ise kendi oluşturduğunuz bir karakter ile gerçek hayatta deneyimleyemediğiniz anları yaşamak. Bu simülasyon oyunları sayesinde resmen yapabileceklerinizin bir sınırı bulunmuyor. Aklınızdakini oyuna yansıtmak veya oyundan aldığınız gerçekçiliği bazen “gerçek” hayatta yaşayamayacak olmanızın verdiği adrenalin ile listeye başlayalım isterseniz!

F1 23

Formula dünyasının bir numaralı isimleriyle çıkabileceğiniz bir yolculuk sunan F1 23, devam oyunu piyasaya sürülmeden önce bulunabilecek en iyi tercihlerden bir tanesi. Hatta isterseniz kendi karakterinizi yaratarak dünyanın en iyi sürücüsü olmak için adım adım zirve yarışına da dahil olabiliyorsunuz. F1 24 ise 31 Mayıs tarihinde çıkacak ve incelemesi ise Atarita’da olacak!

  • Çıkış Tarihi: 16 Haziran 2023

Microsoft Flight Simulator (2020)

Yaklaşık 4 yıl önce çıkmış bir oyuna göre göz alıcı görselliği ve gerçek dünyanın birebir kopyası olan haritasıyla dillerden düşmeyen Microsoft Flight Simulator, hem içerik bakımından hem de oyuncuyu özgür bir şekilde havalarda süzdürmesinden dolayı bu listeye girmeye hak kazanıyor. Ayrıca gerçekçiliği sayesinde bu yapımın bazı üniversitelerde ders niteliğinde gösterildiğinin de altını çizmek gerekiyor.

  • Çıkış Tarihi: 18 Ağustos 2020

Football Manager 2024

Ömrümüzü yiyen Football Manager serisi günümüzde de aynı popülerlik ile devam ediyor. Takım kurma, yönetme, oyuncu transferleri ve daha birçok içeriğin en gelişmiş versiyonunu ise Football Manager 2024 içerisinde bulabilirsiniz. Uykusuz geceler ve sanki gerçekten Şampiyonlar Ligi finaline çıkıyormuş gibi takım elbiseyle beklenen o maçlar…

  • Çıkış Tarihi: 6 kasım 2023

Forza Horizon 5

Binlerce arabanın yer aldığı Forza Horizon 5 ise biz oyunculara devasa bir açık dünya içerisinde özgür bir yarış deneyimi sunuyor aslında. Dilediğiniz aracı seçebilir, yine dilediğiniz bir yarışa katılabilir ve dünyanın en iyileri sıralamasında kendi adınızı görmek için gece gündüz mücadele verebilirsiniz. Ayrıca bu saydıklarımızdan çok daha fazlası da oyun içerisinde yer alıyor ancak onu da siz keşfetmek istersiniz diye düşündük.

  • Çıkış Tarihi: 9 Kasım 2021

The Sims 4

Ve tabii yılların değişmeyen o ikonik oyunu, The Sims 4. Oyunun açıklamasında da yer aldığı gibi; “Kuralların olmadığı” bir dünyada kendi karakterinizi oluşturduğunuz ve gerçekçi bir yaşam deneyimine atladığınız dopdolu bir oyun kendisi. İsterseniz evinizi dekore edin, isterseniz bir işe girip çalışın veya tüm gün evde video oyunu oynayın. Nasıl bir hayat yaşamak istediğiniz tamamen size kalmış durumda. Oyunun her detayı ise kendi çapında bir gerçekçilik barındırıyor diyebiliriz.

  • Çıkış Tarihi: 2 Eylül 2014

Gran Turismo 7

Bir aracın neredeyse her teknik aksamıyla ilgilenebileceğiniz ve gerçekten daha gerçek deneyimiyle ön plana çıkan Gran Turismo 7‘de bu listeye girmeye hak kazanan bir diğer yarış simülasyonu. Serinin önceki oyunları da aynı başarıyı göstermiş olsa bile biz en güncel oyunu almak istedik.

  • Çıkış Tarihi: 4 Mart 2022

Kerbal Space Program

Gerçekçi bir aerodinamik ve yörünge fiziğini içerisinde barındıran Kerbal Space Program, kendi uzay mekiğinizi oluşturarak onu gerçekten işlevsel bir hale getirmeye çalıştığınız yapısıyla karşımıza çıkıyor. Oldukça zorlayıcı ve kafa yorucu bir oyun olan bu yapımın bir devam oyunu da var ancak o, ilki kadar çok sevilmediği için biz serinin ilkini ve en popüler olanını bu liste içerisine almak istedik.

  • Çıkış Tarihi: 27 Nisan 2015

Cities: Skylines

Hâlâ en popüler şehir kurma simülasyonu olarak sayılabilecek Cities: Skylines, mega şehirler inşa edebileceğiniz, vatandaşlarınızla ilgileneceğiniz ve kurduğunuz bu şehirleri aksatmadan işletebileceğiniz bir yapı sunuyor. Bunların hepsini bir arada tutmak gerçekten çok zor ve bunu başarmak da gerçekten güzel bir tatmin hissi yaratıyor. Serinin ikinci oyunu ise ilki kadar çok sevilmedi diyebiliriz.

  • Çıkış Tarihi: 10 Mart 2015

Arma 3

Gerçekçi bir askeri simülasyon oyunu olarak görebileceğimiz Arma 3, devasa açık alanlarda takım tabanlı ilerleyebileceğiniz ve en ufak hatanızın kötü bir şekilde cezalandırıldığı yapısıyla karşımıza çıkıyor. Şimdiye kadar yapılmış en gerçekçi simülasyon oyunu olarak görebileceğiniz bu yapım, yıllardır bitmeyen güncellemeleri ve oyuncu sayısıyla sürekli zirveye oynamaya da devam ediyor.

  • Çıkış Tarihi: 12 Eylül 2013

Assetto Corsa

Ve geldik listemizin son oyununa. Assetto Corsa, yüzlerce farklı araç ve harita içerisinde oynayabileceğiniz, yine oldukça gerçekçi bir yarış simülasyonu deneyimi vadediyor. Araç dinamiklerinden tutun yol kavrama noktalarına kadar içerisinde barındırdığı bir sürü detay ile ön plana çıkmayı başarıyor.

  • Çıkış Tarihi: 19 Aralık 2014

Liste içerisinde yer almayan bazı oyunlara da değinmek isteriz; örneğin Euro Truck Simulator 2, EA SPORTS FC 24, Squad ve DCS World gibi. Bunlar ve aklımıza gelmeyen diğer gerçekçi simülasyon oyunları bizim “onurlular” listemizde yer alsın, şimdilik. Sizlerin de aklına gelen oyunları ise yorumlarda görmekten mutluluk duyarız!

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: