KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Gears Serisinin Yeni Oyunu: Gears of War: E-DAY Resmen Duyuruldu

Gears of War: E-DAY ile serinin orijinal kahramanlarına geri dönüyoruz.

Paylaş

Gears of War: E-DAY, Gears 5’in çıkışından neredeyse dört yıl sonra resmen duyuruldu. Bugün Xbox Showcase etkinliğinde gösterilen fragmanda serinin orijinal kahramanları Marcus Fenix ve Dom Santiago’nun daha genç hallerini gördük. Showcase’den kısa bir süre sonra Xbox kendi sitesinde yayınladığı bir yazıda, yeni duyurulan Gears oyunu hakkında daha fazla bilgi paylaştı ve E-Day’in “Emergence Day’de Marcus Fenix’in gözünden Locust istilasının dehşetini tasvir eden bir başlangıç hikayesi” olduğunu açıkladı. Aynı zamanda bahsi geçen Emergence Day’in orijinal Gears of War 3’ten bir olay olduğunun da altını çizelim.

Microsoft, Gears of War: E-DAY’i geliştirmek için Unreal Engine 5’i seçti

Gears hayranları, geliştirici The Coalition’ın iki sene önce sunduğu muhteşem Alpha Point isimli Unreal Engine 5 teknik demosundan sonra, Gears serisinin gelecek oyunlarını görmek için sabırsızlanıyorlardı. Gears of War 6 olarak görmeyi beklediğimiz oyun Xbox Showcase’de Gears of War: E-DAY olarak karşımıza çıktı.

Gears of War: E-DAY Resmi Duyuru Fragmanı

Bugünkü duyuru, daha önce seriyle ilgili yayınlanan bir raporla örtüştüğü için showcase sırasında oyunun tanıtılması büyük bir sürpriz olmadı. Tom Warren’ın Notepad bülteninden gelen rapora göre, oyunun Xbox Series X|S ve PC’ye çıkacağı söylenmişti. Yani serinin diğer oyunları gibi PlayStation 5’te ya da başka bir platformda göremeyeceğiz.

Kaynak:IGN
Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: