KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Ücretsiz Olarak Çıkacak Futbol Oyunu UFL’den İlk Oynanış Videosu

Paylaş

FIFA ve PES serisine yeni bir rakip geliyor! Geçtiğimiz sene duyurulan ve ücretsiz olacağı söylenen futbol oyunu UFL için ilk oynanış videosu yayımlandı.

UFL 2021’de duyurulmuştu

2021 senesinde duyurulan yeni futbol IP’si UFL, serinin devleriyle rekabet etmeye hazırlanıyor. FIFA ve PES dışında neredeyse hiç futbol oyunu görmediğimiz şu dönemlerde tüm gözler üzerine çevrilmiş durumda. Ayrıca oyunun tamamen ücretsiz olarak çıkış yapacağı da söyleniyor. Bu sebeple ilgiyi daha fazla hak ettiği söylenebilir.

UFL için yayımlanan oynanış videosunda bizlere tam bir maç izletiliyor. Tribün performansı, saha dinamizmi ve oyuncuların animasyonları dahil birçok farklı şeyi görme fırsatına erişiyoruz. İlk başlarda FIFA serisine benzetilmesi oldukça muhtemel duran UFL, kendine has bir mekanik kullandığını ise maçın ilerleyen kısımlarında belli ediyor. Özellikle Unreal Engine teknolojisini kullandığı için çevre grafikleri ve oyuncu detayları da oldukça göz kamaştırıyor.

UFL

Elbette bu video bizlere oyunun son halini göstermiyor. Alfa oynanış videosu olduğu için halen daha eksiklikler ve düzeltilmesi gerekilen noktalar mevcut. Fakat yayımlanan bu oynanış videosu içerisinde PES ve FIFA serisinin o futbol dinamiğini yakalayacak bazı temelleri görme fırsatına eriştik.

Bildiğiniz üzere Konami, PES serisini tamamen ücretsiz bir hale getirmişti. Oyun 3-4 senelik grafik şemasını korumuş, farklı oynanış temelleri getirmiş ve oyunu gerçekçilikten daha çok arcade bir havaya sokmuştu. Elbette bu durum FIFA’nın işine yaradı ve FIFA 23 ile satış rekorları kırmayı başardı. Ülkemizde yüksek fiyatlardan satılan 23’ün yerine UFL oynamayı düşünür müydünüz?

Bu futbol oyunu ne zaman çıkacak?

Geliştirici ekipten henüz net bir tarih yok ancak oyunun 2023 senesinde çıkması planlanıyor. Eğer bir erteleme görülmez ise PlayStation 4 ve 5, Xbox One, PC, Xbox Series X ve S için çıkış yapacak. PC tarafında hangi platforma çıkacağı ise henüz belli değil. Oyunun Epic Games Store’a özel olacağı söylentileri dolaşsa bile yapımcılar tamamen ücretsiz olacak bir oyunun Steam tarafında da yer almasını isteyecektir. UFL resmi internet adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: