İnsanlık Bir Kez Daha Kendisiyle Karşı Karşıya Gelecek: Frostpunk 2 Çıkış Tarihi Duyuruldu

Paylaş

Bizleri Frostpunk ile ilk olarak 24 Nisan 2018’de tanıştıran 11 bit studios, oyunun elde ettiği büyük başarılardan sonra Frostpunk 2’yi duyurmuş ve petrol dönemini konu alacağını açıklamıştı. İlk oyuna nazaran çok daha zorlu mücadelelerle karşımıza çıkacak olan Frostpunk 2 çıkış tarihi 2024 olarak açıklandı.

Frostpunk 2 çıkış tarihi ile birlikte paylaşılan fragman, insanoğlunun ‘hırs’ kavramına odaklanıyor

İlk oyun ile birlikte vermemiz gereken zorlu kararlar ile birlikte bizlere adeta insanlığımızı sorgulatan geliştirici ekip, paylaşmış oldukları yeni fragman ile birlikte bu zorlu mücadelenin ikinci oyunda da aynen devam edeceğinin sinyallerini veriyor. PC Gaming Show 2023 esnasında yayımlanan fragman, oyunun çıkacağı yıla ışık tutsa da herhangi bir oynanış videosu veya net bir çıkış tarihi içermemesinden dolayı bazı oyuncuların tepkisini çekmiş durumda.

Frostpunk 2 – Çıkış Yılı Fragmanı

Oyun hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesiyse yapılacak olan seçimlerin oyuna olan etkisi ve duyguların nasıl yansıtılacağı. Serinin ilk oyunuyla birlikte bu iki temel konuda adeta harikalar yaratan geliştirici ekip, ikinci oyun ile birlikte de hiç olmadığı kadar iddialı gözüküyor. Üstelik bu sefer petrol dönemini konu alacak olan Frostpunk 2, ilk oyuna nazaran çok daha zorlu bir macera ile karşımıza çıkacak ve bizleri ter içerisinde bırakacak. Frostpunk 2 çıkış tarihi 2024 olarak açıklansa da oyunun net çıkış tarihi, fiyatı ve sistem gereksinimleri hâlâ daha belirsizliğini korumaya devam ediyor. Ayrıca oyunun ilk olarak 2021’in ağustos ayında duyurulduğunun altını çizelim.

Frostpunk 2 - Çıkış tarihi ve yeni fragman
İnsanoğlunun hırsı ve kaosun ayak sesleri.

Kıyamet sonrası kar fırtınasının yaklaşık 30 yıl sonrasını konu alan devam oyunu, meşhur sıcaklık yayan Jenarötür’ümüzün epey geliştiği ve insanlığın bir kez daha ‘yükseleceği’ çağın başlangıçlarında geçecek. Yani artık ana düşmanımız doğa değil, her zamanki gibi insanlığın ilkelliğinin ta kendisi olacak. Şehir içerisinde çıkacak olan isyanları, ayaklanmaları ve hırsına yenik düşen insanların neler yapabileceğini şimdiden tahmin edebiliyoruz. Frostpunk 2, sandığımızdan da daha zorlu olacak. İnsanlığın bir kez daha kendisiyle karşı karşıya geleceği ”Frostpunk 2 ne zaman çıkacak” sorusunun cevabı, 2024 içerisinde net olarak belli olacak.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: