Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Fortnite Sistem Gereksinimleri ve Bütün Teknik Detaylar

Paylaş

İçerisinde yeni oyunların da çıkmasıyla Fortnite sistem gereksinimleri açıklanmayı bekliyor. Biz de bu yazımızda size bütün detayları anlatıyoruz. Epic Games‘in sevilen ve kapsamını her gün genişleten battle royale oyunu Fortnite, yakın zamanda iki yeni oyunu bünyesinde ağırlamaya başladı. Her ay milyonlarca oyuncunun oynadığı yapım, şimdilerde bir ana üs olarak kullanılıyor desek yanlış olmaz. Dolayısıyla oyuncular Rocket Racing ve LEGO Fortnite sistem gereksinimlerini de merak ediyorlar. Gelin, bu merakı birlikte giderelim ve tüm detaylardan bahsedelim!

Fortnite sistem gereksinimleri neler?

Fortnite sistem gereksinimleri, sevilen oynaması ücretsiz battle royale oyununu oynayabilmeniz için kritik önem taşır. minimum tarafta belirtilen donanımlara sahip değilseniz, oyunun bilgisayarınızda sağlıklı bir oyun deneyimi sunması mümkün değildir. Öte yandan önerilen taraftaki listeyi karşılayan ya da daha güçlü özelliklere sahip bir bilgisayarınız varsa, akıcı bir deneyim sizi bekliyor demektir. İşte karşınızda önerilen ve minimum Fortnite sistem gereksinimleri:

Minimum

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit / Mac OS Mojave 10.14.6
 • İşlemci: Intel Core i3-3225 / AMD Ryzen 3 2200G
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Intel HD 4000 / AMD Radeon Vega 8

Önerilen

 • İşletim Sistemi: Windows 10/11 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5-7300U / AMD Ryzen 3 3300U
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 960 / AMD Radeon R9 280
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: SSD
Fortnite sistem gereksinimleri
Fortnite oyunundan bir ekran görüntüsü.

Yüksek

Eğer oyunu içerisindeki “Epik” grafik ayarları seçeneği ile oynamak isterseniz, gelişmiş bir bilgisayara ihtiyaç duyacaksınız. Zira Unreal Engine 5’in yeni teknolojilerinden faydalanan oyun havalı bir görsellik sunsa da iş yükü de buna oranla artıyor. Yüksek ayar ve çözünürlük için Fortnite sistem gereksinimleri de şu şekilde:

 • İşletim Sistemi: Windows 10/11
 • İşlemci: Intel Core i7-8700 / AMD Ryzen 7 3700X
 • Bellek: 16 GB RAM veya daha yüksek
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 3070 / AMD Radeon RX 6700 XT
 • VRAM: 8 GB ekran kartı belleği gerekiyor.
 • Depolama: SSD

Fortnite kaç GB? Ne kadar sürede iner?

Fortnite oyununu bilgisayarınıza yükleyebilmek için en az 61,50 GB boş depolama alanına sahip olmanız gerekecek. İndirme boyutu ise yaklaşık 56 GB olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla, 100mbits/s hızında bir internete sahip olduğunuzu varsayarsak, 1.5 saatten biraz kısa sürede Fortnite’ı indirerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Fortnite kaç GB
En hızlı deneyim için SSD depolama aygıtları öneriliyor.

Fortnite sistem gereksinimlerine de bakarak, oyunun depolama aygıtları tarafında Solid State Drive, yani bir SSD gerektirdiğini söyleyebiliriz. Minimum tarafta HDD depolama aygıtlarıyla çalışmayacağına dair bir ibare bulunmuyor olsa da hızlı çalışan SSD depolamalar, artık sektör standardı haline gelmeye başladı. Dolayısıyla, eğer mümkünse oyunu yüksek hızlı bir SSD’ye yükleyerek daha akıcı ve kesintisiz bir deneyim elde edebilirsiniz.


LEGO Fortnite ve Rocket Racing’in sistem gereksinimleri neler?

Oyuna yeni eklenen ve temel yapıyı büyük ölçüde değiştiren Rocket Racing ve LEGO Fortnite sistem gereksinimleri, ana oyun ile aynı donanımları gerektiriyor. Eğer ana oyun bilgisayarınızda yüklüyse, oyun içerisinden bu iki yapımı da oynayabiliyorsunuz. Dolayısıyla söz konusu iki oyunu yüklemek için Fortnite’ı yüklemiş olmanız yetecek ve Fortnite sistem gereksinimleri, her iki oyun için de geçerli olacaktır.

Bu yazımızda Fortnite sistem gereksinimleri ve ek iki oyun moduna dair bilmeniz gereken bütün ince detaylardan bahsettik.
Fortnite Sistem Gereksinimleri ve Bütün Teknik Detaylar

Sonuç

Sonuç olarak Fortnite ve içerisindeki oyun modlarına dair bilmeniz gereken teknik detaylar bu şekildeydi. Umuyoruz ki bu yazımız, kafanızdaki soru işaretlerini gidererek sizlere yardımcı olmuştur. Konu ile ilgili sormak istediğiniz sorular ya da belirtmek istediğiniz görüşler için aşağıda yer alan yorumlar kısmını kullanabilirsiniz. Ayrıca, başka bir platformdan oynayamayacağımız Epic Games Store özel oyunlarını merak ediyorsanız ilgili yazımızı okumanızı da mutlaka tavsiye ediyoruz. Şimdiden bütün oyun severlere iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: