Forspoken İnceleme Puanları Beklentileri Karşılamayı Başaramadı

Paylaş

Son zamanlarda işleri pek de yolunda gitmeyen Square Enix, geçtiğimiz saatlerde açıklanan Forspoken inceleme puanları ile birlikte oyuncular tarafından eleştirilmeye devam ediliyor. 24 Ocak’ta sadece PlayStation 5 ve PC için piyasaya sürülecek olan oyun, 68 puanlık Metacritic ortalamasıyla daha piyasaya bile sürülmeden gözlerden düşmüş durumda.

Birçok popüler basın kuruluşu, Forspoken inceleme kodu alamadığını da öne sürmüştü.

Aralarında Windows Central ve VGC’de olan birçok basın şirketi, Square Enix’in onlara Forspoken için inceleme kodu ulaştırmadığını dile getirmişti. Bazı oyuncular, bu yaklaşımı ”Square Enix bile kendi oyununa güvenmiyor” şeklinde yorumlasa da bunun sebebinin oyunun daha çok PlayStation 5 tarafında incelenmesinin istendiğini ve PC tarafında pek kod dağıtılmamasından kaynaklı olduğu düşünülüyor.

Forspoken inceleme puanları
Forspoken inceleme puanları

PlayStation 5’te yapılan toplamda 62 inceleme ile birlikte 68 Metacritic skoruna sahip olan Forspoken, OpenCritic’te de 56 inceleme ile birlikte 69 puan bandında yer alıyor. Square Enix’in büyük bir heyecan duyduğu bu projenin aldığı olumsuz yorumlar, elbette ki şirketi negatif anlamda etkileyecektir. Ayrıca oyunun 699 TL’lik bir fiyatla ülkemizde satılmakta olduğunu belirtmekte fayda var.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: