KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

FIFA Serisi 2K Games Tarafından Devam Ettirilecek Olabilir: EA Sports’a Rakip mi Geliyor?

Paylaş

Yıllardır EA Sports tarafından geliştirilen FIFA serisi, lisans anlaşmasının iptali üzerine EA Sports FC olarak isim değiştirmiş, Electronic Arts tarafından geliştirilmeye devam ediyordu. Ancak bu, FIFA isminin boşa çıkmasına ve “2K bir FIFA oyunu mu yapıyor?” söylentilerinin ateşlenmesine neden olmuştu. Söylentilerin geçmişi 2022’nin ortalarına kadar uzansa da şimdi yakın zamandaki isabetli iddialarıyla gündemde olan bir araştırmacı, konuyu tekrar gündeme getirdi. Muhtemel bir FIFA 2K25‘in gelmekte olduğu ve NBA, WWE gibi spor oyunlarını geliştiren 2K Games imzasıyla çıkacağı söyleniyor.

FIFA 2K25 mi gelecek?

Twitter -yeni ismiyle X- platformunda oyun endüstrisine dair isabetli iddialarıyla bilinen Kurakasis, yeni bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda, favori FIFA oyunundan bahsederken 2K ifadesine atıf yapması oyuncuların dikkatini çekti. EA Sports ve Konami’nin domine ettiği futbol oyunları pazarında taç, son yıllarda EA Sports’a kalmıştı. PES serisinin popülerliğini yavaşça yitirmesiyle rakipsiz kalan FIFA oyunları, FIFA 23’e kadar devam etti. Sonrasında EA, FIFA ile lisans anlaşmasını iptal ederek oyunu kendi ismi altında çıkarmaya başladı. Bu isimde çıkan ilk oyun da EA Sports FC 24 olmuştu.

FIFA 2K25 geliyor olabilir mi?
FIFA 2K25 geliyor olabilir mi?

Gelen söylentilere göre FIFA ve 2K Games partnerliğinde yeni bir futbol oyununun çıkacağı söyleniyor. İddianın geldiği kaynak, daha önce Sonic Generations, Metro: Awakining VR ve Bethesda’nın Indiana Jones oyununa dair iddialar ortaya atmıştı ve hepsi resmî duyurularla birlikte doğrulanmıştı. Haliyle bu iddianın da doğruluk ihtimali küçük ölçekte de olsa artıyor. Yine de FIFA 2K25’in şimdilik bir söylentiden ibaret olduğunu ve resmî partnerlik duyurusu gelmeden kesin gözüyle bakmamamız gerektiğinin altını çizelim.

EA ile lisans anlaşmazlığı sonrasında boşa çıkan seriden son haberleri geçtiğimiz yıl Mart ayında almıştık. Gianni Infantino (FIFA Başkanı) yeni bir oyunun yolda olduğunu belirtmişti. Yaptığı paylaşımda yeni oyunun “tüm kız ve erkek çocukları için en iyi oyun” olacağını söylemişti. EA Sports’a rakip bir oyun çıkarmak için dünya genelinden geliştiricilerle anlaştıklarını da paylaşmışlardı. Tabii bugün olduğu gibi o zaman da hangi şirket veya şirketler ile anlaşıldığı belirtilmemişti. Yine de ihtimaller, spor oyunları geliştiren ve yayınlayan 2K Games‘in iyi bir aday olabileceğini ortaya koyuyor.

Resmî açıklama yapılırsa, en hızlı şekilde haberdar olmanızı sağlayacağız. Haber ve söylentilerle ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı unutmayın.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: