Söylenti: “Yeni Metro Oyunu Tek Oyunculu Bir VR Oyunu Olacak”

Paylaş

Yeni Metro oyunu ile ilgili söylentiler gelmeye başladı ve bu sefer duyacaklarınız, hoşunuza gitmeyebilir. Metro Exodus’un 2019’da çıkmasından bu yana seri sessizliğe gömülmüştü ve aradan geçen 5 yılın ardından yeniden kendisi hakkında bir şeyler duymaya başladık. Ancak bu duyduklarımızın kaynaklardan gelen iddia ve söylentiler olduğunu, henüz resmî bir açıklama yapılmadığı için temkinli yaklaşılması gerektiğini belirtelim. Gelin “Metro: Awakening” olarak isimlendirilen yeni oyun hakkında ortaya atılan iddialara göz atalım.

Yeni Metro oyunu tek oyunculu bir VR oyunu olabilir

Insider Gaming’in haberine göre sıradaki Metro oyunu, Metro: Awakening olarak isimlendirilen bir tek oyunculu VR oyunu olacak. Tabii bu hayranların henüz duymaya hazır olmadığı bir haber ve biz de bunun farkındayız. Resmî bir duyuru ya da açıklama gelene kadar bütün bunlara kesin gözüyle bakmamakta fayda olacağını tekrar vurgulayalım. Zira bunlar birer söylenti ve zaman içinde yenilerinin çıkıp ya da resmî açıklamanın yapılıp bildiklerimizin değişmesi mümkün.

Yeni Metro oyunu VR için çıkabilir
Metro Exodus’a ait bir ekran görüntüsü. Söylentilerde bahsi geçen yeni oyunu temsil etmiyor.

Yeni oyun hakkında şu ana kadar ortaya çıkan bazı söylentiler, ufak detaylara da ışık tutuyor. Mesela yeni Metro oyunu girişte oyuncuyu bir rüya sekansından başlatacak. Sonrasında da oyuncu, operasyon üssünde gözlerini açacakmış. Metro: Awakening ismi ve oyunun VR oyunu olacağı yönündeki iddialar da Twitter üzerinde “Kurakasis” adındaki kullanıcıdan geliyor. Kendisinin de belirttiği üzere oyunun sadece VR cihazlara özel olup olmayacağı bilinmiyor.

İddialar yukarıda görebileceğiniz Twitter kullanıcısı tarafından ortaya atıldı ve daha önce benzerleri de Insider Gaming tarafından gelmişti.

Yani elimizdeki ihtimaller oyunun PC ve konsol sürümlerinin beraberinde VR desteğine sahip olabileceği ya da sadece VR için çıkabileceğini işaret ediyor. Bazı oyuncular tarafından oyunun PlayStation VR 2’ye özel olarak çıkacağı iddia edilse de bu konu hakkında kesin bir şey söylemek imkansız. Ancak 4A Games’in 2020’deki açıklamasında yeni oyunlarının PC ve konsollar için çıkacağını belirttiğini de eklemekte fayda olacaktır.

Söylentiler gelmeye başladığına göre yakın zamanda yeni Metro oyunu ile ilgili çok daha fazlasını ve resmî açıklamalar duymayı bekleyebiliriz. Ancak şimdilik duyduklarımızın hepsine temkinli yaklaşalım. Peki sizce Metro serisinin devam oyunu VR’a özel mi olacak? Fikirlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: