F1 23 Çıkış Tarihi Belli Oldu, Fiyatı ise İçler Acısı

Paylaş

Fiyatlarıyla Türk oyuncusuna kötü günlerin yaklaştığını haber eden ilk oyun serilerinden birisi olan F1’in son oyunu da Haziran’da geliyor. F1 23 çıkış tarihi belli olmuş durumda ve yayınlanan yeni fragmana göre bu yaz piyasaya sürülecek. Aynı zamanda ön siparişe de açılmış durumda ve fiyatı, günümüz AAA oyunlarından pek de farklı değil.

F1 23 çıkış tarihi 16 Haziran olarak duyuruldu

PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC platformları için 16 Haziran’da piyasaya sürülecek olan F1 23, an itibarıyla ön siparişe de açılmış durumda. Oyunun standart sürümü karşımıza 1.199,99 TL’lik bir fiyat ile listelenirken Champions Edition sürümü ise 1.599,99 TL fiyatıyla Steam’den alınabiliyor.

Electronic Arts’ın yayınladığı ve Codemasters tarafından geliştirilen oyun bu yıl Braking Point adındaki senaryo modunu da beraberinde getiriyor. Bu mod en son F1 2021’de kullanılmış ve geçen yılın oyununa dahil edilmemişti.

Braking Point modunda Aiden Jackson ve Devon Butler’ın takım arkadaşları olarak yer aldığı Konnersport Racing Team adındaki kurgusal takımın gerçek sürücülere ve takımlara karşı yarıştığı bir hikaye işleniyor.

Las Vegas Street Circuit ve Losail International Circuit adındaki iki yeni bölge de bu yılın F1 oyunu ile birlikte oyuncularla buluşacak. Bununla birlikte kontrolcü ya da direksiyon seti ile oynayan oyuncuların daha iyi bir sürüş deneyimi beklemeleri gerektiği de belirtiliyor.

F1 23 çıkış tarihi 16 Haziran olarak belirlense de Champions Edition sahipleri oyuna 3 gün önceden erişme şansına sahip olacak ve aynı zamanda bazı özel içeriklere de ulaşacaklar.

Oyun hakkında merak ettiğiniz tüm detayları EA’in blog gönderisinden okuyabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: