Capcom Geliştiricisi, Assassin’s Creed Shadows Draması Hakkında Konuştu: “Bu bir oyun, gerçek değil”

Paylaş

Assassin’s Creed Shadows, duyurulduğundan beri türlü dramalara konu olan talihsiz bir sürecin içerisinde. Oyunun kalitesiyle veya yapısıyla ilgili değil; siyahi bir samuray olan Yasuke’yi içerisinde barındırdığı için eleştirilerin odağı olmuş durumda. Duyuru fragmanıyla birlikte başlayan bu süreç, oyunun iptal edilmesini talep eden imza kampanyalarının ortaya çıkmasına kadar ilerledi.

Deneyimli Capcom geliştiricisi oyunculara “Bu bir kurgu, gerçek değil” hatırlatması yaptı

Hatta Ubisoft’un CEO’su Yves Guillemot da oyuna karşı büyüyen bu nefreti kınayan bir mesaj dahi paylaştı. Şimdi ise Street Fighter, Mega Man, Resident Evil ve The Legend of Zelda gibi oyunlarda imzasını taşıyan bir başka deneyimli geliştirici, şikayet eden oyunculara “Bu bir oyun; fantezi, gerçek değil” diyerek kurgusal bir ürün tüketmek üzere olduklarını hatırlatıyor.

Assassin's Creed Shadows
Assassin’s Creed Shadows

Kendi YouTube kanalında bir video yayımlayan deneyimli geliştirici Yoshiki Okamoto, Assassin’s Creed Shadows’un karşılaştığı tepkinin farkında olduğunu ancak olaylara daha olumlu bir perspektiften yaklaştığını söyledi. Bir siyahi erkek ve bir Asyalı kadının başrolünü birlikte üstleneceği Assassin’s Creed Shadows’u aynı zamanda kendi eski projelerinden birisine benzettiğini ve başarısını dört gözle beklediğini de ekledi.

Yayınladığı videoda oynanışa dair bir eleştiri yaparken, oyunculara da “Bu bir oyun; fantezi. Gerçek değil” diyerek kurgusal bir ürün tüketeceklerini hatırlattı. “Oda Nobunaga’nın aile arması ters olsa bile, bu sadece oyundaki Oda Nobunaga, oyunun ne kadar eğlenceli olduğunu etkilemez” dedi. Bu ifadelerin çevirisi, ilk kez Automaton Media tarafından paylaşıldı.

Son zamanlarda politik tartışmaların ortasında kalan Assassin’s Creed Shadows, 15 Kasım 2024’te piyasaya sürülecek. Eğer oyun hakkındaki detayları ve Yasuke’nin gerçek bir samuray olup olmadığını merak ediyorsanız, sizler için hazırladığımız makaleden tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: