Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Embracer Group Bünyesindeki Stüdyolar Kapanmaya Devam Ediyor: Aralarında Tanıdık İsimler Var

Paylaş

Geçtiğimiz yıl yeniden yapılanma yoluna gireceğini duyuran Embracer Group, yenilenme kapsamında işten çıkarmalara ve stüdyo kapatmalara devam ediyor. Aralarında hepimizin tanıdığı ve belki de oyunlarıyla büyüdüğü stüdyolar bile bulunuyor.

Embracer Group işten çıkarmaları ne anlama geliyor?

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yeniden yapılanacağını açıklayan Embracer Group, bünyesinde yer alan birçok stüdyoyu ya kapatıyor, ya da küçültmeye gönderiyor. Bugüne kadar muhtemel olarak 1.000’den fazla insanı işten çıkarttığı tahmin edilen Embracer, aslen birçok stüdyoyu ve oyun haklarını bünyesine katarak büyümeye yoluna girmişti. Ancak beklenen yatırımları alamayan ve bazı serilerden zarar etmeye başlayan firma, tamamen yeniden yapılanacağını açıklamıştı.

Öncelikle Saints Row geliştiricisi Volition Games‘i kapatan firma, daha sonra ise Tomb Raider serisi ile tanıdığımız Crystal Dynamics stüdyosunda işten çıkarmalar gerçekleştirmişti. Hemen ardından gelen Beamdog ve Borderlands serisiyle hafızalara kazınan Gearbox Software‘i de gözden çıkartan Embracer Group, Free Radical stüdyosunu da kapattıktan sonra geçtiğimiz haftalarda 3D Realms ve Slipgate Ironworks bünyesinde de işten çıkartmalar yapmıştı.

Embracer Group Bünyesindeki Stüdyolar Kapanmaya Devam Ediyor: Aralarında Tanıdık İsimler Var
Embracer Group Bünyesindeki Stüdyolar Kapanmaya Devam Ediyor: Aralarında Tanıdık İsimler Var

Geçtiğimiz saatlerde gelen habere göre ise Gearbox Software bünyesinde bulunan ve daha önce Tiny Tina’s Wonderlands ve Borderlands 3 gibi oyunlarda destek anlaşmalarında bulunan Lost Boys Interactive stüdyosundan da işten çıkarmalar yapılıyor. Bunun sonu nereye gidecek belli değil ancak durum pek iyiye gitmiyor diyebiliriz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: