Elden Ring Rehberi: Shadow of the Erdtree’ye Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Elden Ring rehberi ile Shadow of the Erdtree'deki zorluklarla dolu maceranıza başlamadan önce bilmeniz gereken her şeyi derledik!

Paylaş

Shadow of the Erdtree’ye başlamadan önce bilmeniz gerekenleri anlattığımız yazımıza hoş geldiniz! Karakteriniz ne kadar güçlü olursa olsun bu temel Elden Ring rehberinin işinize yarayacağını düşünüyoruz çünkü Shadow of the Erdtree’de her birimizi gerçekten de zorlu mücadeleler bekliyor.

Elden Ring Shadow of the Erdtree’ye girmeden önce dikkat etmeniz gerekenler

Kendinize ‘’Shadow of the Erdtree’ye nasıl gireceğim?’’ sorusunu soruyorsanız, ek pakete girmeden önce Radahn ve Mohg’u kestiğinizden emin olmalısınız. Daha sonrasında Mohg ile savaştığınız alan içerisinden DLC’ye giriş yapabilirsiniz. Gene de Elden Ring Shadow of the Erdtree’ye girmeden önce oyunu en az bir defa bitirmiş olmanız ve karakterinizi epey bir güçlendirmeniz sizin yararınıza olacaktır çünkü Shadow of the Erdtree gerçekten de acımasız bir ek paket.

İlginizi çekebilir -> Güncellenen Elden Ring sistem gereksinimleri

Elden Ring Shadow of the Erdtree
Elden Ring Shadow of the Erdtree

Shadow of the Erdtree’de yer alan düşmanlar karakterinizin seviyesini ve gücünü pek dinlemeden size adeta tek atacak olsalar da seviyenizin en az 150 ila 180 arasında olmasını öneriyoruz diyebiliriz. Eğer kendinizi gerçekten de bu maceraya hazır hissediyorsanız işte serüveninizde işinize yarayabilecek bazı bilgiler içeren Elden Ring rehberimiz.

Sakin olmanız, acele etmemeniz ve diyarı keşfederek oynamanız büyük önem taşıyor.

Shadow of the Erdtree’ye giren oyuncuların çok büyük bir çoğunluğu zaten oyunu bitirmiş ve çok güçlü karakterlere sahip olan oyuncular. Hâliyle bu karakterlerin güçlerine fazlasıyla güvenip ek pakette ilerlemeye birazcık acele edebiliyoruz. Shadow of the Erdtree ise bu konuda oldukça acımasız ve seviyeniz ne olursa olsun en ufak düşman bile sizi en kısa sürede cezalandırabiliyor. Sakin oynamanız ve acele etmeden etrafı keşfetmeniz büyük önem taşıyor çünkü Shadow of the Erdtree’de karakterinizin mevcut seviyesinden daha önemli bir etken bulunuyor.

Shadow of the Erdtree
Shadow of the Erdtree: Keşif

Shadow of the Erdtree, kendi özgün güçlendirme sistemine sahip bir ek paket. Scadutree Fragment adı verilen eşya ile elde edilen bu kalıcı güçlendirmeler, sadece Realm of Shadow içerisinde geçerli oluyor. Yani keşfederek oynamanız ve her Scadutree Fragment’ı bularak ilerlemeniz karakterinizi geliştirmenize ve ek pakette hayatta kalmanıza büyük katkı sağlıyor. Scadutree Fragmentları kullanarak yaptığınız her bir geliştirme, karakterinizin saldırı gücü ve defans değerlerini yaklaşık %5 artırıyor.

Hiçbir düşmanı asla küçümsemeyin çünkü hepsi çok tehlikeli.

Shadow of the Erdtree’yi konu alan Elden Ring rehberimizde verebileceğimiz en iyi tavsiyelerden bir tanesi de hiçbir düşmanı asla küçümsememeniz gerektiği. Shadow of the Erdtree gerçekten de çok acımasız ve serüveniniz esnasında denk geleceğiniz en ufak düşman dahi fazlasıyla ölümcül. Yapacağınız tek bir hata veya dikkatsizlik, siz daha ne olduğunu anlamadan düşmanın sizi yok etmesi ile sonuçlanabilir.

Shadow of the Erdtree: Düşmanlar
Shadow of the Erdtree: Düşmanlar

Her bir düşman gerçekten de fazlasıyla tehlikeli. Bu yüzden karakterinizin en azından bir tane de olsa güçlü bir uzak menzilli saldırıya sahip olmasını tavsiye edebiliriz. Bu sayede düşmanınız ile mesafenizi korurken uzaktan hasar verebilir ve yakın dövüş riskinden kaçınabilirsiniz.

Mimic Tear kullanmak sizi kötü bir oyuncu yapmaz. Nasıl keyif alıyorsanız öyle oynamanızda hiçbir sakınca yok.

Elden Ring rehberimizde değinmek istediğimiz bir diğer önemli nokta ise Mimic Tear. Bu zorlu mücadelede alabileceğiniz her türlü desteği almak sizin için fazlasıyla büyük bir bonus olacaktır. Elden Ring’i dans halısı veya flüt gibi müzik aletleri ile hiç hasar almadan bitiren bazı ekstrem oyuncuları bir kenara koyacak olursak herkesin oynanış stilinin ve tercihlerinin farklı olduğunu ve tüm bunlara saygı duymamız gerektiğini söyleyebiliriz.

Elden Ring rehberi ile Shadow of the Erdtree'deki zorluklarla dolu maceranıza başlamadan önce bilmeniz gereken her şeyi derledik!
Elden Ring Rehberi: Shadow of the Erdtree’ye Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Dolayısıyla oyunun sunduğu bir özellik olan Mimic Tear’ı kullanmak sizi hiçbir zaman kötü veya kolaya kaçan bir oyuncu yapmaz. Bunu kullanıp kullanmamak tamamen sizin tercihinizdir. Bazı oyuncular, kendilerine ekstradan zorlu mücadeleler oluşturmak istedikleri için bu tarz özellikleri kullanmak istemezken bazı oyuncular da zaten zorlu olan bu oyunda onlara sunulan her şeyi kullanarak ilerlemeyi tercih edebilir.

Karakterinizin yetersiz olduğunu hissediyorsanız yeni oynanış stillerini ve silahları denemekten çekinmeyin.

Shadow of the Erdtree’nin çok zorlu bir mücadele sunduğunu zaten defalarca kez söyledik. Yer yer karakterinizin artık bu ek paket için yetersiz kaldığını ve oynanış stili değiştirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu noktada, oyunun ek paket ile birlikte size sunduğu yeni zırhları, yetenekleri ve silahları deneyebilirsiniz. Tüm bu yeni teçhizatlar, hem karakterinizi gerçekten güçlendirebilir hem de size yenilikçi bir oynanış stili sunabilir. Karşılaştığınız ve geçemediğiniz düşmanların zayıf noktalarını analiz ederek, karakterinizin yetersiz kaldığını düşündüğünüz alanları geliştirebilirsiniz.

Shadow of the Erdtree: Messmer
Shadow of the Erdtree: Messmer

Shadow of the Erdtree’yi konuştuğumuz Elden Ring rehberimizin sonuna geldik. Peki siz Shadow of the Erdtree’yi nasıl buldunuz? Diğer oyunculara tavsiye etmek istediğiniz ek bir şey var ise yorumlarda belirtebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar dileriz!

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: