Drug Dealer Simulator 2 Sistem Gereksinimleri ve Teknik Detaylar

Paylaş

Drug Dealer Simulator 2 sistem gereksinimleri belli oldu ve sevilen immersive-sim oyunu oyunu nasıl bir PC’nin gerektiği de açığa çıktı. Byterunners tarafından geliştirilen ve yayıncılığını Movie Games’in yaptığı devam oyunu, popüler ilk oyunun üzerine birçok yeni mekanik ekliyor. Gelin birlikte Drug Dealer Simulator 2 kaç GB ve nasıl bir bilgisayara ihtiyaç duyacakmış inceleyelim.

Drug Dealer Simulator 2 sistem gereksinimleri

DonanımlarMinimumÖnerilen
İşletim SistemiWindows 10 (64-bit)Windows 10 (64-bit)
İşlemciIntel Core i5-8400
AMD Ryzen 3 3200G
Intel Core i5-10600K
AMD Ryzen 5 3600
Bellek16 GB RAM16 GB RAM
Ekran KartıNvidia GeForce GTX 1650
AMD Radeon RX 570
Nvidia GeForce RTX 2060
AMD Radeon RX 5700
Depolama30 GB SSD30 GB SSD
Drug Dealer Simulator 2 sistem gereksinimleri tablosu.
Drug Dealer Simulator 2 sistem gereksinimleri

Tablodan da görebileceğiniz gibi Byterunners’ın yeni oyunu Drug Dealer Simulator 2, çok talepkar bir oyun değil. Takılma ve uzun yükleme ekranları gibi sorunları yaşamamanız adına minimum sistem gereksinimlerinde dahi SSD şartı bulunmasının dışında, bugün çok yaşlı olmayan her sistemde çalışacak gibi görünüyor. Minimum tarafta ekran kartı için GTX 1650 veya AMD eşdeğeri RX 570 isteniyor. Ancak pürüzsüz bir deneyim için RTX 2060 veya RX 5700 sınıfı daha güçlü ekran kartlarından birine sahip olmanız gerekecek.

Drug Dealer Simulator 2 kaç GB?

Merakla beklenen yeni simülasyon oyunu Drug Dealer Simulator 2’yi yükleyebilmek için bilgisayarınızda en az 30 GB boş depolama alanı bulunması gerekiyor. Oyuna ilerleyen dönemde gelebilecek güncellemeler ve DLC’ler için fazladan yer ayırmanızı tavsiye edebiliriz.

Drug Dealer Simulator 2 sistem gereksinimleri ve kaç GB olduğu gibi tüm teknik detayları sizlerle bu yazıda paylaştık.
Drug Dealer Simulator 2 Sistem Gereksinimleri ve Teknik Detaylar

Yeni oyun çok daha büyük bir açık dünyaya ev sahipliği yapacağı için oyunu SSD depolama aygıtlarınıza yüklemeniz tavsiye ediliyor. Zira daha yavaş çalışan HDD tipi depolama aygıtlarında nesnelerin yüklenmesi sırasında meydana gelecek takılmalar ve yükleme ekranlarının çok uzun sürmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle mevcuttaki en hızlı depolama aygıtınızda oyun için yer ayırmanız, oyun deneyiminizi iyileştirecektir.

Dikkat edilmesi gereken detaylar

Bildiğiniz gibi Drug Dealer Simulator 2 CO-OP bir oyun deneyimi de sunacak. Yani dilerseniz tek başınıza, dilerseniz de arkadaşlarınızla birlikte oyunu oynama şansına sahip olacaksınız. Eşli oturumlarda, performans beklenenden daha düşük seviyelere gelebilir. Zira internet üzerinden haberleşme protokolleri devreye girecek ve ekranınızda bir yerine iki aktif oyuncu bulunacak.

Drug Dealer Simulator 2 sistem gereksinimleri
Drug Dealer Simulator 2 sistem gereksinimleri

Minimum tarafta DirectX11 destekli ekran kartlarına yer verilse de en sağlıklı deneyim için DirectX12 destekleyen bir ekran kartına sahip olmanız tavsiye ediliyor. Zira eşli oturumlar sırasında minimum taraftaki ihtiyaçlar yeterli olmayabilir.

Oyun hakkında

Drug Dealer Simulator 2, adından da anlaşılacağı üzere yasadışı birtakım işler yaparak kendi kartelinizi oluşturduğunuz bir yapıya sahip. İlk oyuna ek olarak çok daha derin ve detaylı bir oynanış vadeden yapım, aynı zamanda çok daha büyük bir açık dünyaya ev sahipliği yapacak. İlk oyuna ek olarak, devam oyununda eşli oynama seçeneği de yer alacak.

Kendi yasadışı ticaret ağınızı oluşturduktan sonra çalışanlar kiralayabilecek ve imparatorluğunuzu büyütebileceksiniz. İlk oyuna kıyasla çok daha gelişmiş grafikleri ve manzaraları ile oyun aynı zamanda açık dünya bir sandbox deneyimi de vadediyor. Yani bir bakıma her eyleminizde özgür olacaksınız ancak tahmin edebileceğiniz gibi, her eylemin de birer sonucu olacak.

Ek olarak Drug Dealer Simulator 2 Türkçe dil desteğiyle piyasaya sürülecek ve 20 Haziran 2024 tarihinde Steam’de yayınlanacak. Gelişmeleri geliştirici ekibin sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: