PlayStation 4 Özel Oyunu Dreams İçin Güncelleme Desteği Kesiliyor Ancak Endişelenecek Bir Şey Yok

Paylaş

PlayStation özel oyunu olan Dreams için güncelleme desteği kesiliyor. Oyuncuların topluluk yapımı oyunlara girip oynayabildiği, kendi oyunlarını yapabildiği bir platform görevi gören ve daha önce LittleBigPlanet gibi ödüllü yapımlara imza atan Media Molecule’ün oyunu artık güncelleme almayacak. Yine de oyuncuların endişelenmesini gerektiren bir durum yok zira oyuna güncelleme gelmese de hala kendi oyunlarını yaratıp paylaşabilecek ve başkalarının oyunlarını oynayabilecekler. Yine de sunucular taşındığı için burada da onları bazı kısıtlamalar ve silinen özellikler bekliyor olacak.

PlayStation’un sevilen oyunu Dreams için canlı hizmet desteği kesiliyor

Yayınlanan resmi blog gönderisinde geliştirici oyun için 1 Eylül 2023 tarihinden itibaren canlı hizmet desteğini keseceğini yayınladı. Bu da oyuna artık yeni güncellemelerin gelmeyeceği anlamına geliyor. Mayıs ayında oyun yeni bir sunucuya taşınacak ve oyuncular için yeni depolama sınırı 5GB olarak belirlenecek. Ancak daha önce paylaşılmış topluluk oyunları için bu sınır uygulanmayacak.

Yapılan resmi Twitter duyurusu.

Aynı zamanda oyundan Twitch entegrasyonu, ses yükleyicisi, günün mesajı ve arkadaş skorbordları gibi birçok özellik de kaldırılacak. Bununla birlikte oyunun deneme sürümü de kaldırılacak ve bu duyurunun ardından oyunu oynamak isteyen kullanıcılar oyuna 284,00 TL olan tam ücretini ödemek durumunda kalacaklar.

Dreams ekran görüntüsü.
PlayStation 4 Özel Oyunu Dreams İçin Güncelleme Desteği Kesiliyor Ancak Endişelenecek Bir Şey Yok

Sebebi ise stüdyonun yeni bir projeye başlayacak olması

Desteği neden keseceklerini ise şöyle açıklıyorlar:

“Dreams ile gurur duyuyoruz ve topluluğun sunabileceği her şeyi kucakladığınız için minnettarız. Dreams’in temeli ve deneyimini genişletmek için planlarımızı gözden geçirirken sürdürülebilir bir yol tanımlayamadık. Stüdyonun ürün stratejisini değiştirmeye karar verdik. Bu Media Molecule’ün içindeki ve dışındaki insanları açıkça hayal kırıklığına uğratacaktır ancak bundan sonra olacaklar için de inanılmaz derecede heyecanlıyız.”

Yeni bir projeye girişecek olan stüdyo, bunun Dreams 2 olmadığını da doğruladı. Stüdyonun henüz ne üzerinde çalıştığı belirsizliğini koruyor fakat önümüzdeki yıl yeni oyunları hakkında daha fazlasını duymayı umuyoruz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: