Dragon’s Dogma 2 Sistem Gereksinimleri ve Teknik Detaylar

Paylaş

Dragon’s Dogma 2 sistem gereksinimleri belli oldu ve artık Capcom’un yeni nesil RPG oyunu için nasıl bir PC gerektiğini biliyoruz. Aynı zamanda bu bilgiler, oyun hakkında teknik detaylara ışık tutarken beklentilerimizi şekillendirmemiz konusunda da bize yardımcı oluyor. Yakında dijital mağazalarda oyuncularla buluşmaya hazırlanan serinin yeni oyununun teknik tarafta ne gibi talepleri olduğuna gelin birlikte göz atalım.

Dragon's Dogma 2 sistem gereksinimleri
Dragon’s Dogma 2 ekran görüntüsü.

Dragon’s Dogma 2 sistem gereksinimleri neler?

Öncelikle Dragon’s Dogma 2 sistem gereksinimlerini iki farklı listede ele alıyoruz. Her oyunda olduğu gibi bunda da minimum olarak verilen donanımlar, oyunu düşük ayarlarda, düşük çözünürlükte de olsa çalıştırabilmemiz için gerekiyor. Yani oyunu iyi kötü bir şekilde çalıştırmak istiyorsak, bilgisayarımız minimum sistem gereksinimlerini karşılamalı ya da üzerinde olmalı. Önerilen sistem gereksinimlerine gelindiğinde ise oyunu Full HD (1920×1080) çözünürlükte, orta ya da yüksek ayarlarda oynayabilmemiz için ihtiyacımız olan donanımlar listeleniyor. Bu bilgiler ışığında gelin birlikte Dragon’s Dogma 2’nin sistem gereksinimlerini inceleyelim.

Minimum (1080p / 30 FPS)

  • İşletim Sistemi: Windows 10 ya da 11 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-10600 ya da AMD Ryzen 5 3600
  • Bellek: 16 GB RAM (Çift kanal önerilir)
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1070 ya da AMD Radeon RX 5500XT
  • DirectX: Sürüm 12

Oyunu 1920×1080 çözünürlükte saniyede 30 kare hızıyla oynayabilmek için yukarıdaki gibi donanımlara ihtiyacınız olacak. Eğer ışın izleme özelliklerini kullanmak istiyorsanız ekran kartınızın en az RTX 2080 Ti ya da RX 6800 sınıfı bir GPU olması tavsiye ediliyor.

Önerilen (2160i / 30 FPS)

  • İşletim Sistemi: Windows 10 ya da 11 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i7-10700 ya da AMD Ryzen 5 3600X
  • Bellek: 16 GB RAM (Çift kanal önerilir)
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 2080 ya da AMD Radeon RX 6700
  • DirectX: Sürüm 12

Çözünürlük kısmındaki 2160i kafa karışıklıklarına sebep olmuş olabilir. Buradaki çözünürlük 4K olarak ifade edilse de ekran boyutunuzun çözünürlüğü ile karıştırılmamalıdır. Yapay zeka ile ölçekleme yoluyla ekran çözünürlüğünüzün içerisinde işlenen piksel sayısını ifade eder. Yani 1920×1080 bir monitör ile 2160i çözünürlüğünde oyun oynamak mümkündür. Buradaki çözünürlük de bunu ifade eder.

Dragon’s Dogma 2 kaç GB?

Henüz resmî sistem gereksinimlerinde belirtilmiş olmasa da açık dünya bir RYO oyunu olduğundan tahminler en az 100 GB boş depolama alanına ihtiyacınız olacağı yönünde. Bu boyutun artıp düşme ihtimali bulunduğunu unutmayın. Aynı zamanda SSD depolama aygıtı gerektireceğini de düşünüyoruz. Resmî bir açıklama olduğunda sizi en hızlı şekilde bilgilendirip bu kısmı güncelleyeceğiz.

Dragon's Dogma 2 kaç gb
Görsel kaynağı: Steam

Sonuç

Dragon’s Dogma 2 sistem gereksinimleri ve dosya boyutuna dair elimizdeki bilgiler bu şekildeydi. Oyun 22 Şubat 2024 tarihinde çıkacak ve PC ile birlikte PlayStation ve Xbox platformlarına da gelecek. Ayrıca sizler için bir başka içerikte Dragons Dogma 2’nin hikayesi, sınıfları gibi tüm detayları derledik. Eğer oyunu merak ediyorsanız onu da mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Peki sizlerin bu oyun hakkındaki ilk izlenimi ne yönde? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Yazacaklarınızı okumayı dört gözle bekliyoruz. Herkese iyi oyunlar!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: