KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Disney, Epic Games’e 1.5 Milyar Dolar Yatırım Yaptı: Fortnite ile Bağlantılı Yeni Bir Evren İnşa Edilecek

Paylaş

The Walt Disney Company, Epic Games’te hisse almak için 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yaptı. Dün yapılan açıklamada iki şirketin de Fortnite ile bağlantılı “tamamen yeni bir oyun ve eğlence evreni” oluşturmak için ortaklık kurduğu belirtildi.

Epic Games’ten Disney için yeni bir evren inşa edilmesi isteniyor

Fortnite ile bağlantılı olarak oluşturulacak yeni evrende oyuncular; Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve Avatar markalarının içeriklerini izleyebilecek, alışveriş yapabilecek ve hikayelerini oynayabilecekler. Epic Games’in Unreal Engine teknolojisi ile geliştirdiği ve yakında lansmanını göreceğimiz yeni oyununda tıpkı Fortnite Editor’de olduğu gibi oyuncular kendi içeriklerini yaparak diğer oyuncuların oynamasını sağlayabilecekler. Bu anlamda Unreal Engine‘in gücünü kullanan şirketin yine oyunculara yaratıcılık payı bırakacağı gözümüze çarpıyor.

Disney x Epic Games iş birliği duyuruldu
Disney x Epic Games iş birliği duyuruldu

Disney CEO’su Bob Iger “Epic Games ile olan heyecan verici yeni ilişkimiz, Disney’in sevilen markalarını ve serilerini son derece popüler Fortnite ile dönüşüm yaratan yeni bir oyun ve eğlence evreninde bir araya getirecek” ifadelerini kullandı. “Bu, Disney’in oyun dünyasına şimdiye kadarki en büyük girişini işaret ediyor ve büyüme ve genişleme için önemli fırsatlar sunuyor. Hayranların sevdikleri Disney hikayelerini ve dünyalarını çığır açıcı yeni yollarla deneyimlemeleri için sabırsızlanıyoruz.”

Epic Games CEO’su Tim Sweeney de “Disney, Fortnite’ta kendi dünyalarını bizimkilerle bir araya getirme potansiyeline inanan ilk şirketlerden biriydi ve portföylerinde Unreal Engine yer alıyor. Şimdi Disney ve Fortnite topluluklarını bir araya getirecek kalıcı, açık ve birlikte çalışabilir bir ekosistem oluşturmak için tamamen yeni bir şey üzerinde iş birliği yapıyoruz” dedi.

Unreal Engine ile geniş ufuklara yelken açan Epic Games ve Disney arasında zaten sıkı bir ilişki bulunuyordu. Sweeney’in de bahsettiği gibi Disney’in tema parkı gezileri ve Star Wars filmleri gibi birçok projesinde Epic’in oyun motoru teknolojisi kullanılmıştı. Aynı zamanda Fortnite’ta da daha önce Disney’e yönelik etkinlikler yapılmıştı. Görünen o ki bu iş birliği daha da güçlenerek yeni bir ekosistem yaratmaya kadar ilerlemiş. Yankılarının nasıl olacağını önümüzdeki dönemde çok daha net şekilde görmeye başlayacağız.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: