Discord Sunucusu Kurmak İsteyenlere: MEE6 Bot Özelliklerini ve Detaylarını Anlatıyoruz

Paylaş

Discord sunucusu kurmak isteyen insanların eninde sonunda adını göreceği MEE6 Bot özellikleri ile çok amaçlı bir bot ve şu anda en geniş kapsama sahiplerinden bir tanesi de diyebiliriz. Sunucudaki bazı işlemleri otomatikleştirmek, moderasyonu kolaylaştırmak, topluluk etkileşimini artırmak gibi çeşitli konularda farklı araçlarla yardımımıza koşuyor. Aynı zamanda getirdiği yeni özellikler ile piyasadaki rakipsizliğini iyice artırıyor. Gelin birlikte bu botun özelliklerinden ve nasıl kullanılabileceğinden bahsedelim.

MEE6 Bot özellikleri neler?

Bizim Discord sunucumuzun önemli bir parçası olan MEE6 Bot, çok işlevli bir bot olmanın yanı sıra rakiplerinde olmayan bazı özelliklere de sahip. Aynı zamanda en iyi Discord botları arasında yerini de almış durumda. Kişiselleştirilebilen bir bot olmakla birlikte yapay zekanın gücünden de faydalanıyor. İşte MEE6’nın bütün özellikleri:

MEE6 Bot Özellikleri
MEE6 Bot
 • Sıralama: Discord sunucunuzun üyeleri metin mesajları göndererek ya da sesli sohbette zaman geçirerek EXP kazanıyor. Sıralama sayfanızda da bu seviyelere göre üyelerin sıralandığını görebilirsiniz. Bkz: Atarita – Oyuncuların Merkezi sunucumuzun sıralama sayfası
 • Kişiselleştirilmiş Bot: Sunucunuz için kullanıcılarla etkileşime girecek, onların sorunlarına yardımcı olacak ve her an görebilecekleri kişiselleştirilmiş bir bot ayarlayabilirsiniz. İsmini, profil resmini ve hatta yapay zekanın yardımıyla arka plan hikayesini bile ayarlayabildiğiniz bir bot düşünün. Sunucunuz için harika olacaktır.
 • Yapay Zeka Karakterler: Yapay zeka tarafından sağlanan bu özellikte sunucunuza sevdiğiniz filmlerden, anime dizilerden ya da oyunlardan karakterler çağırabiliyorsunuz. Metin tabanlı yapay zeka bu karakterleri hikayelerine uygun olarak yönlendiriyor ve kullanıcılarınız onlarla sohbet edebiliyor. Harika, değil mi?
 • Sunucunuza Özel İfadeler: MEE6 bot özellikleri arasında sunucunuza özel ifadeler ekleyebilmek ve havuzdan hali hazırda bulunan ifadeleri seçmek de bulunuyor. Animasyonlu ve animasyonsuz yüzlerce emoji kullanılmayı bekliyor.
 • Otomasyonlar: Sunucunuzdaki bazı işlemleri otomatik hale getirmek istiyorsanız sizin için harika bir özellik olacaktır. Oluşturacağınız akış şemasını bir mesajda geçen kelime ile tetikleyebilir veya çok daha fazlasını yapabilirsiniz.
 • Hoş Geldin & Hoşçakal Mesajları: Sunucunuza katılan kullanıcılara görselli kartlarla hoş geldin diyebilir ya da ayrılanlara veda edebilirsiniz. MEE6 bot özellikleri sayesinde bütün bunlar otomatik olarak gerçekleşecek.
 • Karşılama Kanalı: Sunucunuza yeni katılan kullanıcıları bir karşılama kanalına yönlendirerek burada sunucunuza dair önemli bilgileri görmelerini ve kuralları okumalarını sağlayabilirsiniz. İyi bir karşılama, iyi bir intiba olduğundan üyelerinizi elde tutma konusunda faydası olduğunu da söyleyelim.
 • Özel Komutlar: Her Discord botunun kendi komutları bulunsa da MEE6 ile bu komutların yerine geçecek özel komutlar oluşturabilirsiniz. İngilizce komutları Türkçe kullanmak ve kullanıcılarınıza kolaylık sağlamak için MEE6 bot özellikleri arasından kullanabileceğiniz bir alternatif olmuş.
 • Tepki Rol: Kullanıcılarınız ilgili kanalınıza giderek mesajlara bıraktığı tepkilere göre rol alsın istiyorsanız, gayet kullanışlı bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.
 • Davet Takibi: Eğer Discord sunucunuzdaki kullanıcıları, sunucunuza davet ettiği arkadaş sayısına göre ödüllendirmek istiyorsanız, bu araç sayesinde tüm istatistiklere ulaşmanız mümkün.
 • Moderatör: Küfürlü ya da zalgo ile yazılmış rahatsız edici mesajları engelleyebildiğiniz, reklam ve sunucu daveti paylaşımlarını otomatik olarak silen ve bunu yapan kullanıcılara uyarı ya da ceza veren moderatör aracı da siz ortalıkta yokken sunucunuzdaki ortamın kalitesini korumak için biçilmiş kaftan niteliğinde.
 • Talep: Sunucunuzda yaşanan ya da ilgili konularla bağlantılı talepler oluşturmaları için kullanıcılara bir buton tanımlayabiliyorsunuz. Bu butona basıldığında yetkili ve kullanıcı için ayrı bir kanal açılıp, konuşmalar özel olarak buradan devam ediyor. MEE6 bot özellikleri arasında kullanıcı ve yetkililer arasındaki iletişimi en sağlıklı şekilde yürütmenin yollarından birisi olduğunu söylemek mümkün.
MEE6 Bot Özellikleri
MEE6 Bot Özellikleri
 • Anket: Kullanıcılarınıza oy kullanabileceğiniz zaman sınırlaması olan anketler oluşturabilir ve isterseniz onların kendi anketlerini oluşturmalarını da sağlayabilirsiniz.
 • Gömülü Mesaj: Normal mesajlardan farklı olarak içerisinde başlık ve alt başlıkların bulunduğu, görsel ekleyebileceğiniz kendi şemasına sahip mesajlar oluşturmanızı sağlayan bir özellik. Sunucunuzdaki üyelerle etkili şekilde iletişim kurmanın güzel bir yolu olarak kullanılabilir.
 • Arama Özelliği: Sunucunuzun sohbet kanalları üzerinden internette aranma yapılmasına olanak sağlar. Bizim öncelikli olarak kullandığımız bir özellik değil fakat sunucunuzun uygunluğuna göre kullanmayı tercih edebilirsiniz.
 • Kayıt: Tek tıkla sunucunuzun sesli sohbet kanallarındaki önemli anları kaydetmenizi sağlayan güzel bir özellik. Yine de kullanıcılarınızın kişisel gizliliklerini tehlikeye atacak şekilde kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.
 • Başarımlar: Kullanıcılarınıza gönderdikleri metin mesajı sayılarına göre, sesli sohbette geçirdiği zamana göre ya da mesajlara verdiği tepkilere göre başarımlar vermenize olanak sağlar. Aynı zamanda kullanıcılarınıza ödüller de verebilirsiniz.
 • Seviye Sistemi: Seviye sistemi sayesinde kullanıcılar sunucunuzda geçirdiği aktif süre boyunca seviye kazanarak sıralamada yükselirler.
 • Çekiliş: Üyeleriniz arasında çekiliş yapmak için kullanabileceğiniz oldukça faydalı ve kullanımı kolay bir araç.
 • Doğum Günü: Kullanıcılarınız doğum günlerini girdikten sonra onların doğum günlerini kutlayan, eğlenceli bir yan ürün.
 • Müzik Testi: Sesli sohbet kanallarında kullanıcıların dinlediği müziği tahmin etmesi üzerine kurulmuş bir oyun.
 • Ekonomi: Sunucuda görsellerini yükleyip isimlerini ayarladığınız eşyaların değerleri oranında ticaretinin yapılabildiği bir sistem kurar. Bütün sunucu içi ticaret, gerçek olmayan bir para birimi ile yapılır. Eğlence amaçlıdır.
 • Bildirimler: TikTok, YouTube, Twitch, Reddit, Instagram, RSS, Kick ve Podcast bildirimlerini kanallarınızda görüntüleyebilmenizi sağlar. Bu platformlarda paylaştığınız içerikler direkt ilgili metin kanallarınızda yayınlanır ve kullanıcılar aktif oldukları süre içerisinde haberdar olabilirler.

MEE6’yı sunucunuza nasıl kurabilirsiniz?

MEE6 Bot’u tıpkı diğer Discord botlarında olduğu gibi sunucunuza davet etmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında kendi arayüzü vasıtasıyla yukarıda bahsi geçen özellikleri ayarlayabilir, sunucunuzu özelleştirebilirsiniz. Bu özelliklerin bir kısmı Premium üyeliğe dahilken, yapay zeka özellikleri için de MEE6 YZ sahibi olmanız gerekiyor. Fiyatlandırmalar ve detaylar için MEE6’nın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
30 Ekim 2023 15:20

Kalp6

Anonim
Anonim
30 Ekim 2023 15:21

Botun Türkçe olması da ayrı bir güzel 😍

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: