Devolver Direct 2023 Sunum Özeti

Paylaş

Devolver Digital, her yıl olduğu gibi yine eğlenceli bir sunumla yaz etkinliklerinin arasındaki yerini aldı. Biz de gözden kaçıranlar için Devolver Direct 2023’te gerçekleşen olayları bir derleyelim dedik.

Wizard with a Gun’dan haber var

Devolver Direct 2023, Wizard with a Gun ile başladı. E3 2021’de duyurulan oyun, aradan geçen iki yılın ardından oynanış görüntüleriyle karşımıza çıktı. Don’t Starve benzeri bir hayatta kalma deneyimi sunacak Wizard with a Gun, aksiyon açısından ise çok daha zengin olacak. Silahlar, adından da anlaşılabileceği üzere oyunda büyük yer tutuyor.

Bu yıl çıkması planlanan Wizard with a Gun için fragmanla birlikte bir demo da yayımlandı. Oyun, çıkışında eşli oyun desteğine sahip olacak.

The Talos Principle 2’den ilk oynanış görüntüleri geldi

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen PlayStation Showcase‘te duyurulan The Talos Principle 2, Devolver Direct 2023’te bir kez daha karşımıza çıktı. The Talos Principle serisinin 9 yıl önce çıkan ilk oyunu, hem oyunculardan hem de eleştirmenlerden fazlasıyla iyi yorumlar almıştı. Öyle ki, rahmetli Mustafa Cengiz (Eski Galatasaray Başkanı) bile yaptığı bir açıklamada oyunculara The Talos Principle’ı tavsiye etmişti.

Bu yıl çıkması planlanan ikinci oyun, bizi yine felsefik düşüncelere itecek.

Baby Steps duyuruldu

APE OUT ve Getting Over It’in yapımcıları, yeni oyunları Baby Steps ile Devolver Direct 2023’te karşımıza çıktı. Oynanışıyla daha çok Getting Over It’i andıran Baby Steps, kelimenin tam anlamıyla bir “yürüme simülasyonu” olacak. Nate isimli bir koca bebeği yöneteceğimiz oyun, daha fragmanıyla sinirlerimizi hoplatmayı başardı.

Önümüzdeki yıl çıkacak Baby Steps’in, Getting Over It kadar ses getirip getiremeyeceğini zaman gösterecek.

Human Fall Flat 2 duyuruldu

Baby Steps’in ardından, sahneye kontrolleriyle saç baş yolan bir diğer oyun – daha doğrusu devam oyunu – çıktı. İlk oyunuyla milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran Human Fall Flat’in ikinci oyunu duyuruldu! Yapımcısı, Human Fall Flat 2’nin daha büyük çaplı, iyi ve “sakar” olacağını söylüyor.

Oyunun çıkış tarihi ve fiyat etiketi hakkında henüz bir bilgi yok.

Ahmet Kaan Mandalı
Ahmet Kaan Mandalı
Koyu Fenerli müşkülpesent yazar kişisi.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: