İşten Çıkarmalar Devam Ediyor! Sırada Life is Strange: True Colors İle Tanınan Deck Nine Games Var

Paylaş

Son dönemlerde stüdyoların işten çıkarma sayıları bir hayli artmış durumda. Henüz dün Sony tarafından gelen 900 kişiyi işten çıkarma haberinden sonra bir üzücü gelişme ise Deck Nine Games tarafından geliyor.

Deck Nine Games işgücünün %20’sini işten çıkartıyor

Life is Strange: True Colors başta olmak üzere Life is Strange: Before The Storm ve Life is Strange: Remastered Collection ile tanınan Deck Nine Games, henüz geçtiğimiz sene piyasaya sürülen The Expanse: A Telltale Games ile sahalara iyi bir geri dönüş gerçekleştirmişti. Ancak geçtiğimiz saatlerde X hesabı üzerinden yaptıkları açıklamayla birlikte aktif işgücünün %20’si ile yolları ayırma kararı almışlar.

Deck Nine Games işgücünün %20'sini işten çıkartıyor

“Şu anda oyun endüstrisindeki diğer pek çok firma gibi Deck Nine’da endüstrinin kötüleşen pazar koşullarından etkilenmiş durumda. Bugün personelimizin %20’sini işten çıkarmak gibi zor bir karar aldık. Bu insanlar harika, yetenekli ve muhteşem geliştiricilerdir. Deck Nine Games oyunları içerisinde oldukları süreç boyunca büyük bir etki yarattılar. Şayet bu insanları işe alabiliyorsanız lütfen alın, çünkü onlar harikalar.” cümlelerine yer verilen X gönderisine buradan ulaşabilirsiniz.

Son cümlede yer alan “Şayet bu insanları işe alabiliyorsanız lütfen alın” cümlesi sektörün ne kadar zorlu bir yola girdiğini özetler nitelikte. Son dönemlerde yaşanan sayısız işten çıkarmalar sonrası gidişatın daha kötüye gideceği konuşuluyor. Özellikle Sony gibi köklü bir firmanın dahi 900 kişiyi işten çıkarmak durumunda kalması çoğu firmanın en büyük kabusu niteliğinde.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: