Dead Island 2 Steam’e Geliyor ve Dead Island: Riptide Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu!

Paylaş

Dead Island 2 Steam platformuna yelken açmış duruma ve yayıncı Deep Silver, ücretsiz oyun dağıtarak bu durumu kutluyor. Serinin bir ara oyunu diyebileceğimiz, hikâyeyi sürdüren fakat aradan çıkarıldığında büyük bir boşluk oluşturmadan Dead Island: Riptide ücretsiz dağıtılıyor. İlk kez Techland tarafından geliştirilen fakat Dying Light sonrasında pabucu dama atılan serinin yeni oyunu, geçen yıl Nisan ayında piyasaya sürülmüştü. Epic Games Store’a özel olarak çıkan oyun, anlaşmanın süresinin bitmesinden mütevellit olacak ki tam bir yıl sonra Steam’e geliyor.

Dead Island 2 Steam yolcusu: Ne zaman çıkacak?

Geçen yıl çıkan Dead Island 2 Steam platformuna geliyor. Sevilen zombi oyunu 22 Nisan 2024 tarihinden itibaren Steam’de de oyuncular tarafından oynanabilecek. Hali hazırda mağaza sayfası da açılmış durumda.

Dead Island 2 Steam
Dead Island 2 Steam

Eğer oyun hakkında pek bir şey bilmiyor ve Steam’e gelecek olması nedeniyle şimdi merak ediyorsanız, sizi Dead Island 2 inceleme içeriğimize alabiliriz. Geçen yıl sevilen zombi oyununu oynayıp, detaylıca incelemiştik.

Oyun tarihinin belki de en çok elden ele gezen oyunu olan Dead Island 2, Techland bünyesinde geliştirilmeye başlanmıştı. Sonrasında Techland, yayıncı ile anlaşmazlık yaşayınca serinin haklarını bırakıp kendi zombi oyununu yaptı ve Dying Light’ı piyasaya sürdü. Bu sırada Dead Island, Spec Ops The Line’ı geliştiren Yager, Sumo Digital ve birçok isimsiz stüdyo tarafından sürdürülmeye çalışıldı. Ancak ne yazık ki bu geliştiricilerin dönemlerinde oyun piyasaya sürülemediği gibi oynanabilir sürümleri de internete sızmıştı.

Sonrasında Deep Silver’ın kendi stüdyolarından birisi olan Dambuster Studios, oyunu Unreal Engine oyun motoru teknolojisiyle geliştirip piyasaya sürdü. Unreal Engine ile geliştirildiği halde saat gibi çalışan ve karanlık geçmişini teknik kalitesine yansıtmayan bir yapım olduğunu söyleyebiliriz.

Dead Island: Riptide Definitive Edition Steam’de ücretsiz dağıtılıyor

Dead Island 2 Steam yolculuğu kutlamalarının bir parçası olarak, serinin önceki oyunlarından Riptide ücretsiz dağıtılıyor. Elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederiz zira 15 Şubat 19:00‘dan sonra oyunu ücretsiz şekilde kütüphanenize eklemeniz mümkün olmayacak.

Dead Island: Riptide Definitive Edition
Dead Island: Riptide Definitive Edition

Şu anda ücretsiz oyun olarak dağıtılan Dead Island: Riptide Definitive Edition, ilk kez 2013’te çıkan orijinal yapımın remastered sürümü. Geliştirici oynanışa sadık kalarak, 2013’teki orijinal yapımı görsel anlamda güçlendirerek yeniden piyasaya sürmüştü. Hala oyuncular arasında orijinal sürümün daha iyi göründüğü tartışmaları sürse de baldan tatlıdır diyerek ücretsiz sürümü kütüphanenize eklemeyi unutmayın.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: