Orijinal Dead Island 2 Fragmanı Dambuster Studios’un İlgisini Çekmemiş

Paylaş

İlk kez 2014 yılında oyunun duyurusu için oyuncuların karşısına çıkan Dead Island 2 fragmanı, hala daha oyun sektörünün en iyi fragmanları arasında yer alıyor. Selefi Dead Island’ın fragmanı ise bugün izleyen oyuncuların dahi beğenisini toplayıp tüylerini diken diken etmeye yetiyor. Ancak oyunun son geliştiricisi -daha önce çok kez değiştiği için son olarak belirttim- Dambuster Studios, bu fragmanı yeniden yapmayı hiç düşünmemiş.

Geliştirici stüdyo, Dead Island 2 oyununun orijinal fragmanını yenilemek istememiş

Fragmanın tarihine geçmeden önce oyunun çetrefilli geliştirme sürecinden bilgilerle başlayalım. Techland Dying Light’ı geliştirmek için elini çektikten sonra, Dead Island 2 Yager tarafından geliştiriliyordu. Yager’i Spec Ops: The Line oyunundan tanıyoruz. Hatta stüdyonun başkanı “İki oyunun birbirine anlatacak çok şeyi var” diyerek heyecanı da artırmıştı.

Ne yazık ki onlar da projeyi tamamlamayı başaramadı ve oyun 2016’da Sumo Digital’e devredildi. Sessiz geçen yılların ardından 2019’da Dambuster Studios oyunun başına geçti ve nihayet 9 yıl sonra oyun için ciddi şeyler konuşulmaya başlandı. Dambuster, daha öncesinde Homefront: The Revolution oyununu geliştirmişti.

İşte o Dambuster, geçtiğimiz yıl içinde Dead Island 2’yi yeniden ve yeni bir fragmanla duyurdu. Yayınladıkları yeni fragman oyunun özüne ve serinin mizahi dokusuna sadık kalınarak tasarlanmış fakat oyuncuların nezdinde ilk fragmanın yerini tutamadı. Oyunun direktörü David Stenton, ilk fragmanı neden yeniden yapmadıklarını GameInformer ile yapılan bir röportajda “radarımızda değildi” diyerek yanıtladı. Oyunun konumunu ve Dead Island tonunu kendi yorumlarıyla gösterdiklerini ve şu anki fragmandan çok memnun olduklarını da belirtti. Ayrıca oyunun geliştirme sürecinde ilham aldıkları bir kaynak olarak da kullanmamışlar.

Orijinal Dead Island 2 Fragmanı Dambuster Studios'un İlgisini Çekmemiş
Orijinal Dead Island 2 Fragmanı Dambuster Studios'un İlgisini Çekmemiş

Oyun direktörü Stenton, oyunu baştan aşağı kendi vizyonlarıyla geliştirdiklerini söylüyor. Dead Island 2 çıkış tarihi ise son ertelemenin ardından 28 Nisan 2023 olarak belirlenmiş durumda. Türkiye fiyatı 429 TL olarak karşımıza çıkıyor ve Epic Games Store’a özel olarak satılacak. Bugünlerde 10 yaşındaki dövüş oyununun bile fiyatının on katına çıktığını göz önüne alırsak, Dead Island 2 Türkiye fiyatı için uygun olduğunu söylemek mümkün.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: