Days Gone Kaç Saat Sürüyor? Hikayesi Ne Kadar? İşte Tüm Detaylar!

Paylaş

An itibarıyla çok uygun fiyata indirime giren Days Gone kaç saat sürüyor? Sorusu da oyuncular arasında sıkça sorulmaya başladı. Bizler de durumun farkına vardık ve sizler için oyunun ana hikayesinin, yan görevlerinin ve tamamını bitirmenin ne kadar sürdüğünü araştırdık. Gelin Sony’nin sevilen zombi oyunu kaç saatte bitiyor? Birlikte bakalım!

Days Gone kaç saat sürüyor?

Days Gone sadece hikayeye odaklanarak gidildiğinde 36 saatte bitiyor. Ancak yan görevler işin içine girdiğinde oyun süresi 50 saate kadar uzayabilmekte. Tüm başarımları ve gizemleri bulmak isterseniz harcamanız gereken zaman ise 64 saate kadar çıkıyor. Yine de tüm oyun tarzlarına göre oyunun ortalama 51 saat süreceğini söyleyebiliriz.

Days Gone oyun süresi ve sistem gereksinimleri
Days Gone oyun süresi ve sistem gereksinimleri

Oyunun konusu

Days Gone’ın hikayesi Deacon St. John karakterini merkezinde bulunduruyor ve biz de bu karakteri canlandırıyoruz. Dostumuz Boozer ile hayatta kalmaya ve onun bazı yaralarını, sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Bu sırada çeşitli grup kampları keşfediyor ve onların görevlerini yaparak ilerliyoruz. Duygusal tonu yüksek olan oyunda arkadaşlık bağları, aşk, özlem gibi hislerin de oyuncuya güzel aktarıldığını söyleyebiliriz.

Bend Studios tarafından geliştirilen ve ilk kez 26 Nisan 2019’da piyasaya sürülen yapım, 2021 yılında da PC platformunda çıktı. Oyuncular arasında ilk etapta tartışmalar yaratsa da zamanla kabul gördü ve sevilmeyi başardı. Devasa zombi sürüleriyle kapışıp motorumuzla dünyasında seyahat ettiğimiz ve grafikleriyle şov yapan oyun şu anda PC sürümü ile eleştirmenlerden 76, oyunculardan ise 89 puan almayı başarmış durumda.

Days Gone’ın PC sistem gereksinimleri

Bu yazının yazıldığı tarihte oldukça uygun bir fiyata düşen oyunu almadan önce minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini de kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Days Gone sistem gereksinimleri şu şekilde:

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-2500K ya da AMD FX-6300
 • Bellek: 8GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 780 ya da AMD Radeon R9 290
 • Depolama: 70 GB (SSD öneriliyor)
 • DirectX: Sürüm 11

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Wİndows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i7-4770K ya da AMD Ryzen 5 1500X
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 ya da AMD Radeon RX 580
 • Depolama: 70 GB (SSD öneriliyor)
 • DirectX: 11

Days Gone kaç saat sürüyor? Sorusunu ve sistem gereksinimlerini bu şekilde sizlere aktardık. Şimdiden herkese iyi zombi avları dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: