Hayal Kırıklığı: Days Gone 2, PlayStation Showcase 2023’ten Aylar Önce Çıkabilirdi

Paylaş

PlayStation’un zamanında tartışma konusu olan stüdyosu Bend, ne yazık ki şirketin engellemesi ile Days Gone 2 üzerinde hiç çalışamadı. Vaktiyle gelen karışık yorumlar sonrasında toparlanmış ve oyun genel olarak kabul görmüş olsa da devam oyununun fişi baştan çekildi. Geliştiricilerden Jeff Ross da Twitter üzerinde PlayStation Showcase 2023 sırasında bu hayal kırıklığını dile getirdi. Şimdiye çoktan oyunu çıkartmış olabileceklerini söyledi.

PlayStation önüne geçmese Days Gone 2 çoktan çıkmıştı

Sony’nin birinci parti stüdyolarından Bend Studio, ne yazık ki platform sahibi Days Gone 2 planlarını reddettiği için farklı bir IP geliştirmekle meşgul. Stüdyonun oyun direktörü Jeff Ross da PlayStation Showcase hakkında paylaştığı bir gönderide bu hayal kırıklığını dile getirdi.

Ross, tweet’inde “Bu PlayStation Showcase şovları biraz canımı sıkıyor çünkü bana, silahımıza sadık kalsaydık Days Gone 2’yi bir ay önce çıkartabileceğimizi hatırlatıyorlar” dedi.

Eğer durum bu şekilde ilerleseydi, Jeff Ross’un da dediği gibi yeni oyun çoktan karşımıza çıkmış ve zombi oyunları anlamında da PlayStation’ın birinci parti kütüphanesi biraz daha genişlemiş olacaktı. İlk oyunun Nisan 2019’da piyasaya sürüldüğünü düşünürsek, aynı temeller üzerine inşa edilmiş fakat yeni bir hikayeye sahip olan Days Gone 2 de şu anda çoktan ete kemiğe bürünmüştü. Ne yazık ki PlayStation, stüdyonun bunu yapmasına izin vermeyerek onları yeni bir IP üzerinde çalıştırmaya başladı.

Days Gone 2 çoktan çıkmış olabilirdi.
Days Gone 2 çoktan çıkmış olabilirdi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde yapılan PlayStation Showcase 2023’ün kapsamına baktığımızda aslında Days Gone 2’nin bu sunum için bir ihtiyaç olduğu da gözümüze çarpıyor. Zira yeni etkinlikte gösterilen oyunların büyük kısmı kafamızda oluşan “tek oyunculu harika oyunlar geliştiren PlayStation stüdyoları” kavramından hayli uzaktı. Aralarında daha önce duyurulmuş Spider-Man 2’den başka bu tanıma uyan birinci parti bir oyun yoktu.

Neyse, olan oldu artık diyerek Bend’in ilerleyen dönemde önümüze neler ile çıkacağını düşünme vakti gelmiş gibi görünüyor. Yine de ilk oyunu seviyor ve oynamayı düşünüyorsanız, oyunun çoktan PC platformuna geldiğini de söyleyelim. Hikayesiyle birlikte bitirmenin kaç saat sürdüğünü merak ediyorsanız, detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: