Kart ve Sıra Tabanlı Oynanışı Harmanlayan Rogue-lite Türündeki Dark Quest 3 ile Tanışın

Paylaş

Kart tabanlı keşif sistemi ile sıra tabanlı oynanışı harmanlayan rogue-lite türündeki Dark Quest 3, çıkışından bu yana beklediği ilgiyi görmese de özellikle Steam Yaz İndirimi devam ederken güzel bir alternatif oluyor.

Dark Quest 3, kart sistemini rogue-lite türüyle birleştiren oyunlardan bir tanesi

Rogue-lite türünün başlı başına oldukça kısıtlı sayıda oyuncuya hitap ettiğini biliyoruz. Bu türü bir de kart sistemiyle birleştirince bu oyuncu kitlesi iyice kısıtlanıyor. Bu yüzden oyunun iyi olmak dışında pek bir şansı kalmıyor. Çünkü bu türde oyunları seven zaten az sayıda oyuncu olduğu için başarılı olmak için ana kitlesine tamamıyla ulaşması gerekiyor. Dark Quest 3, sadece kart tabanlı bir oyun da değil, aslında bir masaüstü kutu oyunu.

Dark Quest 3 - Oyun içi görüntü
Dark Quest 3 – Oyun içi görüntü

Oyunun dizaynı dört temel motivasyona dayanıyor. Öncelikle partimizi oluşturuyor, macera kartlarımızı çekiyoruz. Sonrasındaysa zar atıyoruz ve büyücü ile büyüsünü yenmek için karşımıza çıkan canavarlar ile karşı karşıya geliyoruz. Oyunun genel yapısı ve oynanış keyfi fena değil diyebilirim. Eğer bu türü çok seviyorsanız, çok sınırlı sayıda alternatifiniz olduğundan dolayı Slay the Spire ve Monster Train gibi oldukça başarılı yapımlarla vakit geçirdikten sonra hâlâ doymazsanız bir şans verebilirsiniz. Şu anda %40 indirim ile birlikte 111 TL’den satılıyor.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: