KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Cyberpunk 2077 Yama Notları: 1.62 Yaması Dolu Dolu Geliyor

Paylaş

Cyberpunk 2077 yama notları paylaşıldı ve Overdrive modu ile dikkat çeken 1.62 güncellemesi için detaylar da ortaya çıktı. Neredeyse üç yaşına girecek olan CD Projekt RED’in FPS oyunu hala güncellemeler ile desteklenmeye devam ediyor. Sorunlu çıkış dönemini de hesaba katarsak oyun dünyasında ders olarak gösterilmesi gereken bir geri dönüş yaptığını söyleyebiliriz.

Cyberpunk 2077 yama notları: 1.62 güncellemesi Overdrive modu ile geliyor!

Bu güncellemenin en öne çıkan özelliği Ray Tracing Overdrive modu olarak karşımıza çıkıyor. Uzay mekiği kıvamında bilgisayarı olan oyuncuların görselliğin dibine vurabilmeleri için tasarlanan bu yeni mod, NVIDIA ve CDPR ortaklığıyla geliyor. Mevcut teknolojinin sınırlarını zorlayacak olan yeni güncelleme oyuna yeni bir render tekniği ekliyor ve grafik kalitesini arşa çıkartıyor. Ancak sadece GeForce RTX 40 serisi ekran kartlarında çalışacağını baştan belirtelim.

Cyberpunk 2077 yama notları yayınlandı, Overdrive geliyor.
Görsel Kredisi: Digital Foundry YouTube

NVIDIA DLAA desteği geliyor

Bununla birlikte oyuna NVIDIA DLAA desteği de geliyor. Yapay zeka tabanlı bir kenar yumuşatma teknolojisi olan DLAA ile oyundaki genel görsel kaliteyi artırmayı hedefliyorlar. Bunu da kullanabilmek için yine RTX serisi bir ekran kartına sahip olmanız gerekecek. Ayarlar kısmından DLSS’i seçtiğiniz kısımdan bunu DLAA olarak değiştirebileceksiniz.

Intel XeSS

Nvidia’nın DLSS teknolojisine benzer bir sisteme sahip olan Intel XeSS Super Sampling 1.1 desteği de Cyberpunk 2077 yama notları arasında yerini almış durumda. Bu teknolojinin de amacı yüksek görsel ayarlarda geliştirilmiş bir performans sunmak. Yine oyun içi ayarlar kısmından çözünürlük ölçekleme bölümünden açılabilecek.

Benchmark modu detaylandırılıyor

Ekip yayınladıkları resmi yazıda aynı zamanda oyundaki benchmark modu için de daha açıklayıcı olması yönünde bir geliştirme yaptıklarını paylaştı. Oyun performansınızı test ederken bilgisayar özelliklerinizi de görebilecek ve aynı zamanda ekran kartı sürücü yazılımınızın sürümünü de öğrenebileceksiniz.

Göz kamaştıran bir ilerleyiş, ilk DLC de yaklaşıyor

Aralık 2020’de resmen oynanamaz halde oyuncuların karşısına çıkan Cyberpunk 2077 Mart ayında Steam Deck onayını bile almayı başardı. Hatırlayanlar olacaktır, oyun bir süreliğine PlayStation Store’da satıştan kaldırılmış ve oyuncuların iadeleri koşulsuz olarak kabul edilmişti. Şimdi gelinen noktada ise teknolojinin sınırlarını zorlayabilen ve teknik sorunlarından büyük ölçüde kurtulmuş bir yapım ile karşı karşıyayız.

Öyle ki oyun için duyurulan ilk DLC olan Phantom Liberty de yavaş yavaş yaklaşıyor. CD Projekt RED’in kendi deyimiyle tarihlerindeki en büyük ek paket olacak bu DLC oyuncular tarafından da merakla bekleniyor. Bir süredir şirket bu konuda sessizliğe bürünmüş olsa da yakın zamanda konuyla ilgili daha fazlasını duymayı hedefliyoruz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: