Vaktiyle PlayStation Store’dan Kaldırılan Cyberpunk 2077, Şimdi Steam Deck Onayını Aldı

Paylaş

Oyun dünyasının ikonik çıkışlarından birini yapan Cyberpunk 2077, ilk yıl boyunca kendisinden kötü söz ettirmişti. PC sürümünün hataları ve konsol tarafında oynanabilir durumda olmaması, oyunun PlayStation Store’dan kaldırılmasıyla sonuçlanmıştı. Ancak geliştirici CD Projekt RED, diğer geliştiricilere örnek olarak sayabileceğimiz bir adanmışlık ve istikrar ile oyunu güncelleyerek son sürümüne getirdi. Cyberpunk 2077 Steam Deck onayını aldı.

Cyberpunk 2077 Steam Deck’te boy göstermeye hazırlanıyor

Sosyal medya üzerinden yapılan duyuruda “Night City’ye doyamıyor musunuz? Nereye giderseniz gidin, yanınızda götürebilmek ister miydiniz? Pekala, şimdi yapabilirsiniz, çünkü #Cyberpunk2077 #SteamDeck uyumluluğu için doğrulandı!” ifadeleri kullanıldı.

Hali hazırda onaylanmamış oyunlar da Steam Deck üzerinden oynanabilse de, oyunun el konsolu için onaylanmış olması, Valve tarafından çalışma testlerinin yapıldığını gösteriyor. Yani bugüne kadar Cyberpunk 2077 Steam Deck konsolunda nasıl çalışıyor? Tarzında soru işaretleriniz varsa, endişelenmemeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Cyberpunk 2077 Steam Deck için onaylandı.

Ayrıca oyundan gelen son haberlerde Phantom Liberty’nin CD Projekt RED’in şimdiye kadarki en büyük ek paketi olacağından söz etmiştik. Stüdyonun Witcher 3 için yayınladığı iki ek paketin boyutlarına baktığımızda, Phantom Liberty’nin 2000’lerin başlarında çıkan herhangi bir oyun kadar uzun olacağını söyleyebiliriz.

Sorunlu çıkışıyla 2020’nin sonlarına ve 2021’in neredeyse tamamına damgasını vuran, gündemden inmeyen oyun nihayet hatalarıyla konuşulmaktan kurtuldu. Düzenli güncelleştirmeler ve geliştirici stüdyonun azmiyle bugünkü haline geldi. Artık geliştiriciler yayınlarda oyunun sorunlarından ziyade, kurgusal, anlatımsal yönlerini tartışmaya başladı. Oyunun görev direktörü geçtiğimiz ay bir canlı yayında oyunculara, şikayet etmekte haklı olduklarını söylemişti.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: