Cyberpunk 2077 Phantom Liberty DLC’sinin Çıkış Tarihi Resmi Olarak Duyuruldu

Paylaş

Geçtiğimiz dakikalarda gerçekleşen Xbox Games Showcase sırasında Cyberpunk 2077 Phantom Liberty çıkış tarihi resmi olarak duyuruldu. CD Projekt RED’in bugüne kadar yaptığı en büyük genişletme paketi olan Phantom Liberty ne zaman çıkacak? Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty ne zaman çıkacak?

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 Phantom Liberty çıkış tarihini 26 Eylül 2023 olarak duyurdu. Oyunun yayınlandığı bütün platformlarda aynı anda çıkacak.

Geçtiğimiz haftalarda söylentileri dolaşmaya başlayan genişletme paketinin nihayet resmi çıkış tarihi belli olmuş oldu. Aynı zamanda yayınlanan yeni fragman ile hikayesine ve anlatacaklarına dair kesitler de gösterildi. Türkçe altyazı seçeneğiyle yayınlanan fragman sinematik sahnelerle Phantom Liberty’nin hikayesi hakkında fikir verdi diyebiliriz.

Phantom Liberty hikayesi, oyuna eklediği bölgenin ismiyle birlikte belli oldu

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty çıkış tarihi ile birlikte birçok detayı da yeni fragman ile aydınlığa kavuştu. Oyuna eklenecek yeni bölgenin ismi Dogtown olacak ve öne çıkan karakterler arasında Songbird adında bir istihbaratçı da bulunacak.

Nighty City’nin ve Yeni Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanı Myers’ın uçağının bu bölgeye düşmesiyle başlayan hikayede biz ise hayatımızı kurtarmak için kendimizi bu hikayenin ortasında buluyoruz.

Görevimiz başkanı oradan kurtarmak ve bu yolda çeşitli entrikalar ve tehlikeli düşmanlarla karşılaşacağız gibi görünüyor. Aynı zamanda Johnny Silverhand bu hikayede de bizi yalnız bırakmayacak ve Keanu Reeves’i ekranlarımızda biraz daha görme şansına erişeceğiz. Oyunun hikayesinin tamamında olduğu gibi tabiri caiz ise o “badass” karakter varlığını Phantom Liberty DLC’sinde de sürdürecek.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty çıkış tarihi belli oldu.
Johnny Silverhand yine ekranlarımızda olacak.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty fiyatı da belli oldu

Yayınlanan yeni fragman ile birlikte oyunun ek paketinin fiyatı da belli oldu. An itibarıyla Steam’de 399,00 TL fiyat etiketine sahip olan DLC oyunun %50 indirimli fiyatı ile neredeyse kafa kafaya denk geliyor diyebiliriz. Bir DLC için hayli yüksek olan bu fiyat günümüz standartlarının pek üstünde değil. Yine de almayı düşünüyorsanız zam haberlerinden önce davranmanızı tavsiye ederiz.

Cyberpunk 2077’nin yeni DLC’si Phantom Liberty, 26 Eylül 2023 tarihinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülecek.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: