Cyberpunk 2077 2.0 Güncellemesi İle Gelecek Yenilik ve Değişiklikler: İşte Tüm Detaylar!

Paylaş

Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesi, Phantom Liberty ek paketi ile birlikte çıkacak ve oyunu kökünden değiştirecek. Oyuncuların büyük bir kısmının ortak görüşüne göre aslında çıkışta sahip olması gereken özellikler oyuna eklenecek ancak CD Projekt RED’in kötü başlayan serüveninin peşini bırakmaması takdir görüyor. Bizler de sizin için DLC ile birlikte çıkacak yeni güncellemenin oyuna getireceği tüm yenilik ve değişiklikleri bu yazımızda derledik. Gelin Cyberpunk 2077 2.0 yama notları nasıl olacak? Birlikte göz atalım.

Cyberpunk 2077 2.0 neler getiriyor?

Henüz resmi yama notları paylaşılmamış olsa da biz kendimizce yapılan bütün büyük değişiklikleri sizler için bir arada derledik. Gelin sırasıyla yapılan uzun gösterimde tanıtılan yeniliklerin tamamına bakalım.

Ayrıca not düşmek gerekirse Cyberpunk 2077 Phantom Liberty DLC’sine sahip olup olmadığına bakmaksızın, yeni güncellemeyi herkes deneyimleyebilecek.

Birbirinden illegal yeni silahlar ekleniyor

Yeni güncelleme kapsamında oyuna bazı yeni silahlar da eklenecek.

Şu ana kadar gösterilen kadro şu şekilde:

  • Uzun namlu teknolojik bir pompalı tüfek olan Order
  • Çivi tabancasına benzeyen otomatik bir tabanca olan Grit
  • Kısa namlu hafif makineli ve matkabı çağrıştıran Warden
  • Habersiz düşmanların korkulu rüyası gibi görünen keskin nişancı tüfeği Osprey
  • Havalı görüntüsüyle “ben tehlikenin ta kendisiyim” diyen özel silah Hercules
  • Arasaka’dan yakayı son anda kurtarmış keskin nişancı tüfeği Rasetsu

Cyberpunk 2077’nin 2.0 güncellemesi ile oyuna ekleneceğini bildiğimiz silahlar arasında yer alacak.

Cyberpunk 2077 2.0 Güncellemesi
Eklenecek yeni silahlardan birisi olan, Arasaka kaçkını gibi görünen keskin nişancı tüfeği Rasetsu.

Siber donanımlar elden geçiriliyor

Artık beynimizdeki çipin kapasitesine bağlı olarak aynı bölgeye birden fazla siber donanım ekleyebileceğiz. Tanıtım yayınında gösterildiği üzere Frontal Cortex bölgesine üç farklı siber donanımın yüklendiğini ve ekranın her iki tarafında farklı göstergelerin olduğunu görüyoruz. V’nin vücuduna ekleyebileceğimiz siber donanımların bir sınırı olacak ve oyuncular kendi oyun tarzlarına göre en uygun bölgelere yüklenebilecekler.

Cyberpunk 2077 2.0 Güncellemesi
Ekranın sağ ve sol taraflarındaki iki bar dikkatimizi çekiyor.

Ayrıca henüz çok detay verilmese de oyuna yeni siber donanımların ekleneceği de belirtiliyor.

Perkler ve yetenekler yeniden tasarlanıyor

Oyunun lansman sürümünde çok etkisini göremediğimiz ve biraz kafa karıştırıcı durumda olan yetenek ağacı tamamen elden geçiriliyor. Artık daha düzenli, ekranda ve kafalarda karmaşa yaratmayan, anlaşılır bir arayüz ile yetenek ağacını kullanması kolaylaşacak. Bununla birlikte ağaçtaki perkler de yeniden tasarlanmış olacak. Dolayısıyla karakterimize, oynanış tarzına daha uygun yetenekler açma konusunda biraz daha özgür olabileceğiz.

Cyberpunk 2077 2.0 Güncellemesi
Yeni yetenek ağaçları artık böyle görünecek.

Henüz Türkçe karşılığını bilmediğimiz “Relic Skill Tree” adında yeni ve özel bir yetenek ağacı da oyuna eklenecek. Buradan birbirinden havalı birçok yeteneğin kilidini açabileceğiz. Bunlar arasında Iron-Man gibi bileğimizden füze fırlatabildiğimiz, yumruklarla düşmanları patlatabildiğimiz çeşitli havalı hareketler bulunuyor.

Eklenen yetenekler arasında yakın dövüş silahlarıyla bitirici hareketler yapma, katana gibi kılıçlar ile üzerimize gelen mermileri düşmana sektirme gibi çok istenen içerikler de bulunuyor. Oynanışı çok daha keyifli hale getireceğini öngördüğümüz güzel değişiklikler üzerinde çalışılmış. Görünen o ki Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesi oyuncuların istediği birçok özelliği eklemek için geliyor.

Birçok farklı sınıftan yeni arabalar eklenecek ve arabalarda savaşma mekaniği de geliyor

Oyuna spor, lüks, klasik gibi birçok sınıftan yeni arabalar eklenecek. Henüz isimleri belli olmasa da arabaların nasıl görüneceği gösterildi ve artık arabalar, oyuncular için daha fazla önem arz edecek. Çünkü yeni güncelleme ile birlikte oyuna araçta savaşma mekaniği de eklenecek. Belki de en çok istenen özelliklerden birisi buydu ve CD Projekt RED bu anlamda oyuncuların taleplerini duymuş gibi görünüyor.

Ayrıca artık arabaların üzerlerine kullanabileceğimiz yeni silahlar da ekleyebilecekmişiz. Yani sadece arabanın içinden kendi silahlarımızı kullanmak yerine ek olarak arabanın silahlarını da kullanabileceğiz. Bu özellik de yine Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesinin öne çıkan yenilikleri arasında yerini alıyor.

Cyberpunk 2077 2.0 yama notları
Araçlardan savaşma olayı işlerin seyrini değiştirebilecek gibi görünüyor.

Araç savaşları sırasında özel yeteneklerimizi de kullanarak diğer arabaları hackleyebileceğiz. Bu tarafın aksiyon filmlerini andırmayacak sahnelere vesile olacağını ve Cyberpunk 2077’nin oynanışını büyük ölçüde etkileyeceğini tahmin ediyoruz.

Polis sistemi tekrar düzenleniyor

Oyunun çıkışında büyük sorunlardan birisi olan polis sistemi, lansmandan kısa süre sonra bir kez düzenlenmişti. Ancak oyuncular hala son durumdan memnun değildi ve Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesinin bir parçası olarak bu sistem de üçüncü kez çalışmalara dahil edilmiş.

Artık MaxTac ekipleri de yeterince suç işlediysek peşimize düşecekler. Önceki sürümlerde kendilerini sadece bir sinematik ara sahnede görme şansına sahip olmuştuk. Şimdiyse bire bir tanışma fırsatı yakalayacağız. Bu seviyeye gelene kadar ise diğer polisler araçlarla peşimize düşüp camlardan bizi vurmaya çalışacak, yolumuzu kesecek ve muhtemelen artık bir anda arkamızda belirmeyecekler.

Detayları duyurulmayan bir takım yenilikler de geliyor

Detayları verilmeyen Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesi yenilikleri arasında onlarca yeni hikaye görevi, kısa işler de bulunuyor. Karakter geliştirme tarafında seviye sınırı yükseltiliyor ve oyuna 100’den fazla yeni eşya, silah ve siber donanım ekleneceği belirtiliyor.

Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesi
Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesi

Cyberpunk 2077 2.0 yaması ne zaman çıkacak?

Yeni güncelleme an itibarıyla yayımlandı!

Ayrıca Phantom Liberty DLC’si ile ilgili bazı detaylara da buradan ulaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: