KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Cyberpunk 2077’nin 1.63 Güncellemesi Yayınlandı: Detaylara Bakıyoruz

Paylaş

Cyberpunk 2077 1.63 yaması yayınlandı ve yaklaşık 6 GB boyutundaki büyük güncelleme bazı değişiklikleri de beraberinde getiriyor. Son dönemlerde Phantom Liberty DLC’si ile yeniden hareketlenen oyun için gelen büyük güncelleme, büyük ölçüde görev ve yan görevlerde yer alan hataları düzeltmeye odaklanıyor. Oyun çıktığı 10 Aralık 2020 tarihinden itibaren düzenli güncellemeler almaya devam etse de öyle görünüyor ki hala bazı hatalara sahip.

Cyberpunk 2077 1.63 yaması tam 6 GB boyutunda

Günümüzde oyunların dosya boyutları büyümekle kalmayıp gelen güncellemeler de korkunç sayılara yükselmeye başladı. Hal böyle olunca Cyberpunk 2077 1.63 yamasının da aslında çok büyük olduğunu söylemek zor. Yama notları oyunun resmi web sitesinde İngilizce olarak yayınlanmış durumda. Aralarından en önemlileri ise aşağıdaki gibi.

Cyberpunk 2077 1.63 yaması yayınlandı.
Cyberpunk 2077 1.63 yaması yayınlandı.
  • Razer Chroma kullanırken oyunun çökmesine sebep olan bir hata giderildi
  • AMD işlemcilerde DLSS teknolojisinin performansı yükseltildi
  • “Suç İhbarı: Kızıl Yoldaş” görevinde nesnenin aranmasını engelleyen bir hata giderildi
  • Açık dünyada çevre diyaloglarının karakterlerin başlarının üzerinde görünmek yerine ekranda çıkmasını engelleyen bir hata giderildi.
  • Bazı kısa işlerin yapılmalarına rağmen haritada yapılmamış gibi görünmesine sebep olan bir hata giderildi.
  • Soygun görevinde Jackie’nin Afterlife’ın önünde görünmemesine sebep olan bir hata giderildi.
  • Mitch ile iki kez konuşulduğunda ekranda takılı kalan mavi diyalog seçeneği düzeltildi

Bunlarla birlikte birçok görev ve kısa işteki hatalar da gideriliyor. Hepsine ek olarak ise konsol tarafında geçerli olmak üzere bazı değişiklikler yapılmış. Xbox tarafında oyunun kayıt dosyaları için ayrılan slot sayısı 20 olarak değiştirilirken, geri dönüşü olmayan noktalar için ayrılan slot sayısı da 10 yapılmış. Yeni kayıtlar yapılabilmesi için öncekilerin silinmesi gerekecek.

Yine Xbox tarafı için uzun süre oynadıktan sonra performansın düşmesine sebep olan bir hata da tespit edilmiş. Muhtemelen düzeltmeleri Xbox oyuncuları daha aktif şekilde hissedeceklerdir.

Mod geliştiricilerine yönelik de bazı düzenlemeler yapılmış. Mesela artık bir listeleme dosyası vasıtasıyla oyuna modlar çıkartılabilecek ve yardımcı komutları göstermek için girmeleri gereken komut da değiştirilmiş.

CD Projekt RED görünen o ki oyunun peşini bırakmaya niyetli değil. Yeni genişletme paketleri Phantom Liberty ile serüven kaldığı yerden devam ediyor.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: