CSGO Skin Ticareti Başınıza Bela Açabilir: 2 Milyon Dolar Değerinde 40 Hesap Yasaklandı

Paylaş

CSGO skin ticareti oyunun oyun dışında en popüler kısımlarından birisi ve yıllardır oyuncular silah kaplamalarıyla ticaret yaparak Steam cüzdanlarını dolduruyorlar. Ancak bunu yapmanın bir takım riskleri de bulunuyor zira Valve, bu işi yapan insanları şüphelendiği durumda herhangi bir uyarı yapmadan doğrudan banlayabiliyor. Bugün gelen haberlerde yaşananlar ise buna benzer bir konuyu karşımıza çıkartıyor.

CSGO skin ticareti yapan 40’tan fazla hesap banlandı

Özellikle bu yıl çeşitli kumar siteleriyle iş yaptığı tespit edilen hesaplara karşı Valve tarafından agresif davranışlar görülüyor. Mayıs ayında CSGO’daki kaplamalar, bıçaklar gibi nesneler üzerinden kumar oynatan sitelerle ilişiği olan birçok hesap kapatıldı. Son olarak da dün, bu tür skin ticareti yaptığı tespit edilen 40’tan fazla hesap yasaklandı. Bu hesapların CSGO Roll üzerinden çeşitli işler yaptığı da ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor.

Aslında bu ban dalgasının sebebi ise, CSGO Roll’un rakip sitesi olan CS:GO Empire’ın yayınladığı belgeler gibi görünüyor. Öyle ki rakip tarafın yayınladığı belgelere göre CSGO Roll üzerinde yasadışı kripto para aklama işleri yapıldığı iddia edilmiş. Aynı zamanda CS:GO Empire, bu kara para aklama işlerini yapan hesapların bir listesini paylaşmış.

CSGO Skin Ticareti Başınıza Bela Açabilir: 2 Milyon Dolar Değerinde 40 Hesap Yasaklandı
CSGO Skin Ticareti Başınıza Bela Açabilir: 2 Milyon Dolar Değerinde 40 Hesap Yasaklandı

Bu olayların üzerine ise listede yer alan hesapların birçoğu Steam tarafından kapatıldı ve toplamda 2 milyon dolar değerinde kostüm, çıkartma, bıçak, eldiven gibi değerli eşyalar da sonsuzluğa uğurlanmış oldu.

Eğer siz de CSGO skin ticareti yapıyorsanız birkaç değerli bilgi verelim. Steam topluluğu üzerinden, pazar kısmından yaptığınız hiçbir alışveriş hesabınızın yasaklanmasını sağlamaz fakat üçüncü parti sitelere başvurduğunuzda işler değişir. Zira üçüncü parti platformlara girdiğiniz zaman Steam Abone Sözleşmesi ve Davranış Kuralları’nı ihlal etmiş olursunuz. Bu durumda Valve, size herhangi bir uyarı yapma gereği bulmadan hesabınızı banlayabilir.

Hazır Counter-Strike 2 de geliyorken hesabınızın kapanması ve yakında görüntülerinin tamamen güncellenip yenilenecek çıkartmalarınızın kaybı fazlasıyla can sıkıcı olacaktır. Bu nedenle en güvenli yolu seçerek internette kavga etmekte olan iki kumar sitesinin birinin yayınladığı listede hasbelkader adınızın geçmesinden sakınabilirsiniz. CS2’nin detayları için de buradan ilgili yazımızı okumayı unutmayın.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: