CS:GO Kralın Kim Olduğunu Hatırlattı: Oyuncu Sayısında Yeni Rekor!

Paylaş

Counter-Strike 2 duyurusundan sonra CSGO oyuncu sayısı yine rekor kırdı. Duyurunun ardından geçen her ayda kendi tarihi rekorlarını yeniden yazan popüler FPS oyunu aynı zamanda son zamanlardaki Valorant rekabetinde kralın kim olduğunu göstermiş oldu. Sizler için bugünün tarihiyle her iki oyunun da oyuncu sayısını kıyasladık. Hazırsanız, başlıyoruz!

CSGO oyuncu sayısı kendi rekorunun da çok üstüne çıktı

SteamDB verilerine göre CSGO oyuncu sayısı geçtiğimiz ay 1.5 milyon ile kırdığı rekoru da geride bırakarak 1,881,773’e yükseldi. Sevilen FPS oyunu, oyuncu sayısı konusundaki rekorunu Mart ayında iki hafta aralıklarla iki kez yukarılara taşımıştı ve Mayıs 2023 itibarıyla çıtayı 300 bin oyuncu ile 1.8 milyona yükseltti. Yaz aylarında çıkacak CS2 sonrasında bu sayının çok daha yukarılara geleceğini söylemek ise hiç zor değil.

CSGO oyuncu sayısı rekor üstüne rekor kırıyor!
Counter-Strike: Global Offensive

Haliyle CSGO oyuncu sayısı son dönemlerde Riot Games’in sevilen FPS oyunu Valorant’ın da çok tartışılmasına neden oldu. Özellikle oyuncular Counter-Strike 2 duyurusundan sonra CS:GO’nun ihtişamlı günlerine geri döneceğini ve diğer oyuncuların da Valorant oynamayı bırakacağını düşünüyorlar. Peki istatistikler böyle söylüyor mu? Gelin iki oyunun da oyuncu sayılarını güncel veriler ile karşılaştıralım ve bir sonuca varalım.

Hangisi daha çok oynanıyor? Valorant vs CS:GO!

activeplayer.io sitesinden gözlemlediğimiz -bu yazının yazıldığı tarihteki- verilere göre iki oyun için de elde ettiğimiz sayılar şu şekilde:

CS:GO

  • Son 1 Saatteki Aktif Oyuncular: 1,486,057
  • Son 30 Gündeki Oyuncu Sayısı: 37,479,410

Valorant

  • Son 1 Saatteki Aktif Oyuncular: 572,619
  • Son 30 Gündeki Oyuncu Sayısı: 22,949,367

Elimizdeki verilere bakarak CS:GO’nun hala FPS oyunlarının kralı olduğunu ancak Valorant’ın da her ay neredeyse Valve’in oyunu kadar oyuncu çekebildiğini görüyoruz. Aradaki rekabet oyunculara göre Haziran ayından sonra daha da kızışacak.

Counter-Strike 2 bu yaz çıktığında getirdiği özellikler ile birlikte şüphesiz ki milyonlarca oyuncuyu kendisine çekmeyi başaracak. Ücretsiz bir güncelleme olarak yayınlanacak yeni sürüm oyuncularla buluştuktan sonra arka arkaya rekorlar kıran oyunun bunu birkaç kez daha tazeleyeceğini öngörüyoruz.

CS2’nin detaylarını buraya tıklayarak ilgili yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: