CS:GO Kan Silme Kodu Nedir, Nereye Yazılır?

Paylaş

CS:GO kan silme kodu, oyun içerisinde rahatsızlık verebilecek durumları önlemeniz açısından son derece etkili bir yöntemdir. İlk kez 2012 yılında oyun tutkunlarıyla buluşan Counter Strike Global Offensive, serinin en beğenilen versiyonlarından biri olmayı başarmıştı. Aradan 11 yıl geçmiş olmasına karşın oyuna ilgi aynı ölçüde sürüyor. Öte yandan Valve Corporation, Counter-Strike tutkunları için serinin yeni oyununu da duyurdu. 2023 yılının yaz aylarında oyun severlerle buluşması beklenen Counter Strike 2’nin yayınlanma süreci büyük bir heyecana ve meraka sahne olacak. Bununla birlikte CS:GO hakkında da birçok detay yine Counter-Strike tutkunları tarafından merak konusu. Bunlardan biri de CS:GO kan silme kodu olarak bilinen ve oyunculara birçok önemli avantaj sağlayan kod. İşte CS:GO kan izi silme kodu ve bu kod hakkında merak edilen tüm detaylar!

CS:GO kan silme kodu, oyun içerisinde kan izi görmek istemeyenler için Valve tarafından oyunculara sunulan özelleştirme seçeneklerinden biridir. Counter-Strike serisinin her oyununda olduğu gibi CS:GO’da da Valve ekibi, oyuncuların oyun içi deneyimlerini artırmaları ve kişiselleştirilmiş bir deneyim elde edebilmeleri adına bazı ayrıcalıklar sundu.

CS:GO kan silme kodu nereye, nasıl yazılır?
CS:GO kan silme kodu nereye, nasıl yazılır?

Bunlardan biri olan CS GO kan silme kodu, birçok açıdan avantaj vadediyor. Özellikle oyun içi deneyiminde kan görmek istemeyenler için bu kod kesinlikle kullanılmalıdır. Üstelik kodun vadettikleri sadece kan izlerinin silinmesine yönelik değil. Aynı zamanda bu kodla birlikte birçok rahatsız edici durumu engelleyebilir ve hatta oyun deneyiminizi önemli ölçüde artırabilirsiniz.

CS:GO Kan Silme Kodu Ne İşe Yarar?

CS:GO kan silme kodu, her ne kadar başlangıçta kana karşı hassasiyeti olan oyuncular için geliştirilmiş gibi görünse de kodun tek işlevi bu değil. Birçok açıdan oyuncuya önemli bir fayda sağlayan CS GO kan izi silme kodu shift, özellikle profesyonel oyuncular ve E-spor oyuncuları tarafından büyük oranda tercih edilmektedir.

Profesyonel oyuncuların bu kodu tercih etmesinin en temel sebebi ise CS GO kan silme kodunun FPS deneyimini de önemli ölçüde etkiliyor olmasıdır. Oyun içerisindeki birçok kaplamanın aynı anda silinmesini sağlayan bu kod yardımıyla, FPS ayarınızı yükseltebilir ve çok daha efektif bir çözünürlükle CS:GO deneyimi yaşayabilirsiniz.

FPS deneyiminin yanı sıra kodun bir diğer avantajı da düşmanlarınızı takip edebilmenizi oldukça kolaylaştırıyor olmasıdır. CS:GO kan silme kodu temel olarak şu işlevleri yerine getirir:

 • FPS’yi yükselterek oyun için deneyimi artırır.
 • Duvar ve zemindeki tüm kan izlerini siler.
 • Bomba izlerini yok eder.
 • Mermi deliği ya da benzeri türden kaplamaları siler.

Tüm bu kaplamaların silinmesi ise genel anlamda FPS deneyiminizi etkilemesinin yanı sıra düşmanlarınızı çok daha efektif şekilde gözlemenizi de sağlayacaktır. Böylelikle oyun için deneyiminizi geliştirirken aynı zamanda başarı oranınızı da artırabilirsiniz.

CS:GO Kan Silme Tuşu Shift

CS:GO kan silme tuşu shift, oyuncular tarafından en yaygın olarak tercih edilen yöntemdir. Keza kan silme kodu, birden fazla tuşa atanabilir düzeydedir. Dolayısıyla kan silme kodunu atayacağınız tuşu, kendi tercihleriniz doğrultusunda kişiselleştirmeniz mümkündür. Üstelik Counter Strike Global Offensive kan silme kodu, oldukça basit bir şekilde arzu ettiğiniz tuşa atanabilir.

CS:GO Kan Silme Kodu Nasıl Yazılır?

CS:GO kan silme kodu nasıl yazılır, merak edenler için kodu yazmadan önce varsayılan ayarlarınızı değiştirmeniz gerektiğini belirtelim. Oyun başlangıcında varsayılan ayarlar, konsol açabilmeniz için bir tuş ataması yapmanızı gerektirir. Dolayısıyla kan silme kodunu yazmadan önce mutlaka kodları ve şifreleri yazabileceğiniz konsolu açabilmek için farklı bir tuş ataması da yapmanız gerekiyor.

Adım Adım CS GO Kan Silme Kodu Yazılışı

İşte adım adım CS GO kan silme kodu yazılışı ve kodu yazmadan önce konsol ataması yapmanız için bilmeniz gerekenler:

1. Komut Konsolunu Etkinleştirme

CS GO kan izi silme kodunu yazmadan önce komut konsolunu, yani “Developer Console” seçeneğini etkileştirmeniz gerekir. Konsolu etkinleştirmek için yapmanız gerekenler ise oldukça basittir. CS:GO konsol etkileştirme için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

 • Öncelikli olarak CS:GO oyununu açın.
 • Arayüzden “Ayarlar” sekmesini bulun ve giriş yapın.
 • Son olarak “Oyun” (Game) bölümüne giriş yapın ve en alt kısımda bulunan “Enable Developer Console” bölümünün karşısından “Yes” seçeneğini işaretleyin.
Counter-Strike: Global Offensive
Counter-Strike: Global Offensive

2. Konsolu Açabilmeniz İçin Tuş Atama

CS: GO kan silme kodu yazarken başlangıç kısmında uygulamanız gereken bir diğer ayar ise etkin hale getirdiğiniz konsola bir tuş atamak olmalıdır. Bu doğrultuda yapmanız gerekenler şu şekildedir:

 • “Game Settings” bölümüne girin.
 • Buradan “Keyboard/Mouse” bölümüne geçiş yapın.
 • Açılan sayfada “U1 Keys” kısmında en altta yer alan “Toggle Console” seçeneğini bulun.
 • Bu seçeneğin karşısında yer alan “-“ simgesine tıklayın ve arzu ettiğiniz tuşu atayın.  

3. CS:GO Kan Silme Kodu Yazma

Oyun içi deneyimi artırmak ve kan izlerinden kurtulmak için son olarak yapmanız gereken kan izi silme kodunu yazmak olacaktır. CS:GO kan silme kodu yazma için yapmanız gerekenlerin son aşaması ise şekilde:

 • Oyun içerisinde bir önceki aşamada konsolu açmak için atadığınız tuşa basın.
 • Açılan sayfada ilgili bölüme: bind shift “r_cleardecals” yazın ve “Enter” tuşuna basarak onaylayın.

CS GO Kan İzi Silme Kodu

CS:GO kan silme kodu, oyuncular tarafından çoğunlukla en kolay ulaşılabilir tuş tercihinde bulunularak yazılır. Bununla birlikte siz oyun akışına ya da klavye kullanma alışkanlıklarınıza göre farklı şekillerde bu kodu yazabilirsiniz. CS GO shift dışında, bind shift “r_cleardecals” kodunun “shift” bölümüne farklı bir tuş adı yazarak atama yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Counter-Strike 2 hakkında bildiğimiz tüm detaylar

CS GO Kan Silme Kodu Kapatma

CS:GO kan silme kodu kapatma, oyun içerisinde kan izlerini çok daha efektif bir şekilde yok etmeniz açısından son derece önemli bir avantaj sağlar. Eğer konsol kısmını açarak: bind ”d”+moveright;r_cleardecals” yazarsanız; bu durumda oyun içerisinde “D” tuşuna basarak sağa doğru yapacağınız her dönüşte, otomatik şekilde kan izleri temizlenecektir.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: