Counter-Strike 2 İsmi Resmen Tescilleniyor: Valve Gözü Kararttı

Paylaş

Counter-Strike 2 iddiaları yaklaşık 1 aydır ortalığı karıştırmaya devam ediyor. Önce Nvidia sürücülerinde, daha sonra SteamDB verilerinde ismi bulunan Counter-Strike 2 için geçtiğimiz saatlerde isim tescil hakları için başvuru yapıldı.

Counter-Strike 2 hiç olmadığı kadar yakın

Son dönemlerde iddialar ile ortalığı kasıp kavuran Counter-Strike 2 söylentileri yeni bir boyuta taşınıyor. Yeni bir oyun mu yoksa sadece grafik güncelleştirmesi mi olacağı ise merak konusu. Geçtiğimiz günlerde bir Twitter kullanıcısının bulduğu verilere göre bu söylentiler güçlenmiş ve hatta yeni oyunun bu ay içerisinde duyurulabileceği belirtilmişti. Aynı Twitter kullanıcısı, bugün paylaştığı yeni bilgilere göre oyun hiç olmadığı kadar yakın.

Bu söylentiler ile gündeme gelen Twitter kullanıcısı Aquarius, bizlere Counter-Strike 2 isminin tescillenme sürecine girdiğini gösteriyor. Valve, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne “cs2” için bir ticari marka başvurusu yaptı. Bu başvuru, ister yeni bir oyun olsun ister olmasın, Counter-Strike 2 isminin kesinlikle tescilleneceğini ve yolda olduğunu gösteriyor. Başvuru, resmi olarak 14 Mart tarihinde gerçekleşmiş görünüyor. Onay süreci halen daha sürüyor olabilir ve oyunun resmi olarak tanıtılması için bu onay sürecinin bitmesi gerekiyor olabilir.

Şimdiki soru ise bu ismin yeni bir oyun mu yoksa sadece bir grafik yükseltmesi mi olacağı yönünde. Bilindiği üzere halihazırda oynanan Counter-Strike: Global Offensive, 2004 senesinde çıkmış ilk Source motoruyla devam ediyor. Daha önce Dota 2’yi Source 2 motoruna geçiren Valve, aynı durumu Global Offensive için de gerçekleştirebilir. Kimi söylemlere göre isim, tamamen yeni bir oyunun habercisi niteliğinde. Daha net bilgiyi ise resmi duyurulardan alabileceğiz.

Counter-Strike: Global Offensive istisnasız her hafta sonu oyuncu rekoru kırmaya devam ediyor. En çok satanlar listesinde ilk sırada yer alıyor ve oyuncu sayısı günbegün artmaya devam ediyor. Bu sebeple bizim tahminimiz, tescillenmeye çalışılan Counter-Strike 2 isminin başlı başına bir oyun olmak yerine, Global Offensive’i değiştiren Source 2 motoruna geçiş süreci olması. Şayet oyun motoru değişirse, halihazırda kullandığınız silah kaplamaları, çıkartmalar ve diğer kozmetik ürünlerin nasıl görüneceği ve yeni sisteme nasıl adapte edileceği ise merak ediliyor.

Counter-Strike 2
Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: