Oyuncular Yine Formunda: Counter-Strike 2 Çıkış Tarihi İçin İpuçları Bulundu

Paylaş

Valve’in geçtiğimiz aylarda geleceğini duyurduğu Counter-Strike 2 çıkış tarihi konusunda oyuncular büyük ipuçları keşfettiler. İlk kez Mart ayında geleceğini öğrendiğimiz ve sınırlı testleri sürmekte olan CS:GO’nun yeni sürümü hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bazı oyuncular, test sürecine yeni başlayan haritalarda CS 2’nin ne zaman çıkacağına dair ipuçları bulduklarını söylüyorlar.

Counter-Strike 2 ne zaman çıkacak? İşte çıkış tarihini gösteren ipuçları!

Test sürecine yeni başlayan Overpass haritasında oyuncuların tespit ettiği üzere Counter-Strike 2 çıkış tarihi 24 Ağustos olarak gösteriliyor. Bu detaylar ise haritada yer alan saatlerin akrep ve yelkovanlarının gösterdiği sayılardan yola çıkılarak belirlenmiş durumda.

Counter-Strike 2 çıkış tarihi konusunda ipuçları bulundu.
Saatin gösterdiği iki ihtimal bulunuyor.

Bulduğu ipuçlarını sosyal medyada paylaşan hobshy adındaki yayıncı haritadaki iki saatin görsellerini paylaşarak Counter-Strike 2 çıkış tarihini Ağustos 2024 olarak tahmin etmiş. Ancak diğer oyuncular aynı haritada yer alan iki saatin aynı zamanı göstermesinin şaşırtıcı olmadığını ve bunun kesin bir ipucu olamayacağını söylüyor. Aynı zamanda bu tahmin daha önceki resmi açıklamalarla uyuşmuyor.

Tabii bu görseller üzerinden çeşitli komplo teorileri de üretilmeye başlandı ve birçoğu da aslında Valve’in başta duyurduğu çıkış tarihine yakın tarihlerde dolanıyor. Geliştirici oyunun bu yaz sonlarında piyasaya sürüleceğini duyurmuştu. Şu anda saatlere bakılarak yapılan tahminler 5 Ağustos ve 24 Ağustos tarihleri şeklinde. Her ikisi de Valve’in duyurduğu pencerenin içerisine girdiğinden ikisinin de olması mümkün.

Bir diğer tahmin ise Bank haritasında 21 Ağustos’u gösteren takvim üzerinden yapılıyor. Ortaya atılan iddiaları derlersek elimizde 3 olası çıkış tarihi bulunduğunu söyleyebiliriz.

Tamam da… Counter-Strike 2 çıkış tarihi ne zaman?

Resmi bir duyuru olmadığı için elimizdeki 3 olasılığı değerlendirebiliyoruz ve onlar da şu şekilde:

  • 5 Ağustos 2023 (Overpass’teki saatler)
  • 24 Ağustos 2023 (Overpass’teki saatler)
  • 21 Ağustos 2023 (Bank haritasındaki takvimin gösterdiği tarih)

Henüz resmi bir açıklama olmadığından elimizdeki bu 3 ihtimal dışında başka bir çıkış tarihi söz konusu değil. Şayet duyurulursa en hızlı şekilde sizleri haberdar etmeye çalışacağız.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: