Strateji Severlerin Dikkatine: Cataclismo Çıkış Tarihi Duyuruldu ve Çok Uzakta Sayılmaz

Strateji ve kule savunma türünü seven oyuncuların dikkatini çekebilecek Cataclismo çıkış tarihi ile yeniden karşımıza çıktı. Digital Sun tarafından geliştirilen ve yayınlanan yapım, şahsına münhasır sanat tarzı ve ilginç yapısıyla oldukça cazip ve keyifli görünüyor. Gerçek zamanlı strateji türünü kule savunma unsurlarıyla harmanlayan oyunda atmosferin yoğun olduğu bir deneyim, oyuncuları karşılayacak. Gelin oyunun detaylarına ve ne zaman çıkacağına birlikte göz atalım.

Cataclismo çıkış tarihi belli oldu, peki ne zaman çıkacak?

Digitan Sun imzasıyla çıkacak Cataclismo, 16 Temmuz 2024 tarihinde PC platformu için piyasaya sürülecek. İçerisindeki LEGO benzeri inşa sistemi ile ilgi çekici noktalara sahip oyun, yaz sıcaklarında içimizi serinletmeye geliyor da diyebiliriz.

Cataclismo çıkış tarihi
Strateji Severlerin Dikkatine: Cataclismo Çıkış Tarihi Duyuruldu ve Çok Uzakta Sayılmaz

Cataclismo oynarken LEGO’dan ilham alınan inşa etme sistemiyle kaleler inşa edecek, birimler yetiştirip eğitecek ve kalemizi “Horrors” dalgalarından korumaya çalışacağız. İnsanlığı baştan inşa etmek için çıktığımız bu serüvende stratejik düşünüp, taktiksel kararlar vermemiz gerekecek.

Karanlık ve sis çökmüş dünyasında Horrors adı verilen yaratıklar sürüler halinde kalemize saldıracak ve günün sonunda kazanan biz olmaya çalışacağız. Ana motivasyonumuz ise bu yaratıklara sebep olan sise karşı mücadele ederek kazanıp, Dünya’yı bir kez daha insanların hüküm sürdüğü bir gezegen yapmak olacak. Daha önce The Mageseeker ve Moonlighters’ı geliştiren stüdyonun elinden çıkacak Cataclismo, ne yazık ki Türkçe dil desteğine sahip olmayacak.

Cataclismo ne zaman çıkacak
Strateji Severlerin Dikkatine: Cataclismo Çıkış Tarihi Duyuruldu ve Çok Uzakta Sayılmaz

Bol bol planlama gerektirecek oyunda, aynı zamanda bir yaratıcı mod da bulunacak. Bu sayede olağan akışın zorluğunu ve mücadelelerini deneyimlemek istemeyen oyuncular da her şeyden bağımsız şekilde girip kalelerini inşa edebilecekler. Oyunu olduğu gibi oynamak isteyenleri de fizik tabanlı inşa sistemi ve gecelere kâbus gibi çöken Horrors dalgaları bekliyor olacak. Toplamda 30 saatlik bir ana senaryoya sahip olacak oyunda Survival ve Skirmish adında iki sonsuz oyun modu da yer alacak.

Cataclismo, 16 Temmuz 2024 tarihinde PC’de Steam platformunda piyasaya sürülecek. Eğer öncesinde oyunu deneyimlemek istiyorsanız, hali hazırda mevcutta bulunan demosunu indirebilirsiniz. Sizler de oyun hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı unutmayın.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: