Call of Duty Warzone 2.0 Sistem Gereksinimlerine Dair Tüm Detaylar

Paylaş

Call of Duty Warzone 2.0 sistem gereksinimleri içeriğimizde sizlerle Activision’un sevilen FPS oyununun teknik özelliklerini paylaşacağız. Bununla birlikte, oyuncular tarafından çokça merak edilen “Warzone kaç GB? Hangi bilgisayar kaldırır?” gibi soruların yanıtlarını da paylaşıyoruz. Yıllardır en popüler battle royale FPS oyunlarından birisi olmayı başaran yapımın teknik detaylarını gelin birlikte inceleyelim.

Call of Duty Warzone 2.0 sistem gereksinimleri: Minimum ve Önerilenler

Call of Duty Warzone 2.0 sistem gereksinimleri, oyunu farklı ayarlarda çalıştırabilmek için hangi donanımlara ihtiyaç duyulduğunun bir listesidir. Minimum tarafta, bilgisayarınızda oyunu düşük ayarlarda dahi olsa oynayabilmeniz için gereken parçalar listelenir. Şayet bilgisayarınızda daha düşük işlem hızına sahip donanımlar bulunuyorsa, ne yazık ki oyunu sağlıklı şekilde çalıştırabilmeniz garanti edilmez. Önerilen sistem gereksinimlerine geldiğimizde ise oyunu akıcı kare hızlarıyla oynayabilmeniz için gereken donanımlar listelenir. Call of Duty Warzone PC kaldırır mı? Sorusunun yanıtını bu donanımlardan alırsınız. Aşağıdaki tablodan, Warzone sistem gereksinimlerini inceleyebilirsiniz.

Warzone 2.0 Sistem GereksinimleriMinimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi (64-bit)Windows 10Windows 10 / 11
İşlemciIntel Core i3-6100
AMD Ryzen 3 1200
Intel Core i5-6600K
AMD Ryzen 5 1400
RAM (Bellek)8 GB12 GB
Ekran KartıNvidia GeForce GTX 960
AMD Radeon RX 470
Nvidia GeForce GTX 1060
AMD Radeon RX 580
Intel ARC A770
Ekran Kartı Belleği2 GB4 GB
Depolama125 GB125 GB
Call of Duty: Warzone 2.0 sistem gereksinimleri tablosu.
Call of Duty Warzone 2.0 sistem gereksinimleri
Warzone ekran görüntüsü, görsel kredisi: Steam

Call of Duty Warzone sistem gereksinimlerinde de görebileceğiniz gibi, oyunu çalıştırmak için en az 8 GB RAM gerekiyor. Minimum tarafta dahi en iyi performansı elde edebilmek için, RAM belleğinizin çift kanala dağıtılmış olmasını tavsiye ediyoruz. Genel olarak 2×4 GB sistemler, tek slotta 8 GB RAM olan bilgisayarlara göre daha hızlı işlem gücü sağlar.

Call of Duty: Warzone 2.0 kaç GB?

Call of Duty: Warzone 2.0’ı bilgisayarınıza yükleyebilmek için en az 125 GB boş depolama alanınızın olması gerekiyor. Büyük dosya boyutu ile bilinen oyun, aynı zamanda düzenli güncellemeler aldığı için ek olarak biraz daha boş depolama alanına sahip olmanız tavsiye ediliyor.

Her oyunda olduğu gibi CoD Warzone‘da da SSD depolama aygıtları, HDD’lere göre çok daha iyi performans veriyorlar. Yani eğer bir SSD aygıtına sahipseniz, Warzone’u oraya yüklemenizi tavsiye edebiliriz. Öte yandan Call of Duty: Warzone 2.0 sistem gereksinimlerinde böyle bir zorunluluk bulunmuyor. Bunu bizler, en iyi oyun deneyimini elde etmek isteyen oyunculara tavsiye ediyoruz.

Warzone 2.0 kaç GB?
Warzone 2.0 kaç GB?

Yüksek yenileme hızlarına sahip ekranlar için Warzone sistem gereksinimleri

Yüksek yenileme hızlarına sahip monitörlerde, tam verimi alabilmek için kare hızının yüksek olması da oldukça önemlidir. Aynı zamanda 1920×1080 yerine 2K ya da 4K çözünürlüklerde oynamak isteyen oyuncular için de elimizde bir donanım listesi bulunuyor. Rekabetçi özelliklerde veya 4K grafik kalitesinde yüksek kare hızlarında oynamak istiyorsanız, aşağıdaki listeleri incelemenizde fayda olduğunu düşünüyoruz.

144Hz & 165Hz monitörlerde yüksek FPS için gereken bilgisayar sistemi

Ekran yenileme hızları, monitörünüzün ekran kartınız tarafından işlenen kareleri göstermesi konusunda kritik öneme sahiptir. Örneğin 60Hz yenileme hızına sahip bir ekranınız varsa, oyunda 144 FPS kare hızıyla oynasanız bile tam anlamıyla verim alamazsınız. Aynı şekilde 144Hz bir monitörün tam potansiyelini kullanabilmek için, oyunda da 144 FPS kare değerini görmeniz gerekiyor. Yüksek kare hızlarına ulaşıp tam verim almak isteyenler için de Call of Duty Warzone 2.0 sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • İşletim Sistemi: Windows 10 veya 11, 64-bit şartı var.
  • İşlemci: Intel Core i7-8700K / AMD Ryzen 7 1800X
  • RAM: 16 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 3060Ti / AMD Radeon RX 5700XT
  • VRAM: 8 GB

En az 8 GB VRAM’e sahip bir ekran kartınız olması gerektiğini unutmayın. Oyunda kaç FPS aldığınızı göremiyorsanız, Steam üzerinden FPS sayacının nasıl açıldığını görsellerle anlattığımız yazımız sizin için faydalı olacaktır.

Call of Duty Warzone PC kaldırır mı?
Call of Duty Warzone PC kaldırır mı?

4K çözünürlükte Ultra ayarlarda oynamak için gereken bilgisayar sistemi

Yüksek çözünürlüklere sahip monitörler veya televizyonlar kullanan oyuncular için, Warzone’u 4K oynamak için gereken bilgisayar sistemini de paylaşıyoruz. Haliyle oyunun en yüksek sistem gereksinimleri istediği alan da 4K oluyor. Zira çözünürlük değeri ve ölçeği arttıkça, oyunun istediği işlem gücü de fazlasıyla artıyor. Eğer uçan kuşun kanadındaki tüyü göreyim diyorsanız, işte 4K için Warzone 2.0 sistem gereksinimleri:

  • İşletim Sistemi: Windows 10 veya 11, 64-bit şartı var.
  • İşlemci: Intel Core i9-9900K / AMD Ryzen 9 3900X
  • RAM: 16 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 3080 / AMD Radeon RX 6800XT
  • VRAM: 10 GB

Sonuç

Sonuç olarak Call of Duty Warzone sistem gereksinimleri bu şekildeydi. Oyunu düşük ayarlarda da olsa çalıştırabilmeniz için gereken donanımları sizlerle paylaştık. Ek olarak, en akıcı deneyim ve yüksek kare hızlarında rekabetçi ayarlar gibi birçok detaya da yazımızda yer verdik. Umarız, paylaştığımız bilgiler oyun deneyiminizi bir üst seviyeye taşımak adına sizler için faydalı olmuştur. Oyunlara dair faydalı bilgilerden anında haberdar olmak için bildirimleri açabilirsiniz. Aynı zamanda kafanızda soru işareti kaldıysa, yorumlarda bizlerle de paylaşabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: